
Archív
Fotó: Facebook/Pénzmágus
Újra pénzügyi vetélkedőt szervez középiskolás diákok számára a Romániai Magyar Közgazdásztársaság (RMKT). A Pénzmágus elnevezésű rendezvény ezúttal háromfordulós lesz és a csapatversenyre helyezi a hangsúlyt. A legjobban teljesítő csapatok pénzjutalomban részesülnek.
2024. január 16., 19:222024. január 16., 19:22
A verseny az erdélyi, magyarul tanuló középiskolásoknak szól, és nem igényel különösebb szakmai képzést, bármilyen osztályban tanuló diákok jelentkezhetnek. Egy iskolából korlátlan számú csapat jelentkezhet, azonban az elődöntőbe egy iskolából legtöbb két csapat kerülhet be. A csapatban a tagok száma négy fő kell legyen, de indokolt esetben lehetőség van a csapattag cseréjére, illetve pótlásra is.
Az első forduló online zajlik, majd a legügyesebbek továbbjutnak a regionális elődöntőkbe, amelyek idén két erdélyi városban – Csíkszeredában és Kolozsváron – lesznek. A két regionális döntőt követően tizenkét csapat jut a szuperdöntőbe.
A második és harmadik fordulóban a legjobban teljesítő csapat pénzjutalomban részesül: a második forduló fődíja 2000 lej, a harmadik fordulóé 3000 lej. A második és harmadik helyen végző csapatok szintén jutalomban részesülnek. A verseny tervezett összdíjazása 20 ezer lej. Bővebb információ a verseny honlapján.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
Őrizetbe vették Gigi Ștefant és Teodor Nițát, a konstancai területi ügyészség két ügyészét, akiket befolyással üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítanak.
Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.
szóljon hozzá!