
Fotó: László Ildikó
Még egy utolsó tárlatvezetésen részt vehetnek a Benczúr Gyula festményei iránt érdeklődők Székelyudvarhelyen, a közel négy hónapja megnyitott kiállítás zárónapján, szerdán délután 6 órától – derül ki a Haáz Rezső Múzeum bejegyzéséből.
2024. július 01., 12:012024. július 01., 12:01
Még egy utolsó tárlatvezetésre várják a Benzúr Gyula remekművei iránt érdeklődő közönséget Székelyudvarhelyen. A 19. századi magyar történelmi festészet egyik legnagyobb alakjának emléket állító, Székelyföldön első alkalommal bemutatkozó emlékkiállítás részleteibe nyújtanak betekintést mindazok számára, akik élnek a lehetőséggel.
A július 3-án, szerdán délután 6 órától kezdődő eseményen Tofalvi Enikő múzeumpedagógus biztosítja az információdús múzeumi élményt a Haáz Rezső Múzeumban.
Mint arról korábban beszámoltunk, a magyar történelmi festészet egyik jelentős személyisége, Benczúr Gyula festőművész alkotásait a március 15-i ünnepségsorozat részeként hozták el Székelyudvarhelyre, a tárlat már a megnyitó alkalmával nagy népszerűségnek örvendett. Aki az elmúlt három hónapban nem tudta megtekinteni a kiállított műveket, szerdán még megteheti.

A magyar történelmi festészet egyik jelentős személyiségének, Benczúr Gyula festőművésznek az alkotásait hozták el Székelyudvarhelyre a március 15-i ünnepségsorozat részeként. A szombati kiállításmegnyitón szép számú érdeklődő vett részt.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
A Tulceai megyei Delta katasztrófavédelmi felügyelőság (ISU Delta) diszpécser szolgálatát az 112-es egységes segélyhívón értesítették, hogy Luncavița település közelében egy drónt észleltek, amely feltehetőleg a Cetățuia kőbánya területén zuhant le.
Büntetőfeljelentést tett és polgári félként vesz részt az eljárásban annak a Brăila megyei gyermeknek a családja, akit egy égből érkező azonosítatlan tárgy – feltehetően egy dróndarab – ütött fejbe rollerezés közben.
A rendőrség csütörtök este őrizetbe vette azt a sofőrt, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el, akik közül ketten életüket vesztették, a harmadik pedig súlyosan megsérült – jelentette be pénteken a rendőrségi szóvivő.
A hőmérséklet Románia legnagyobb részén a következő négy hétben, szeptember közepéig az ebben az időszakban megszokottnál magasabb lesz, a legnagyobb eltérések nyugaton és a középső országrészen várhatók.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
Nyilvánosan elérhető a magyar rendőrség internetes oldalán a körözési toplista, amelyre ötven keresett személy került fel.
szóljon hozzá!