
Több rászoruló gyerek is kaphatna ingyen ebédet Kovászna megyében, ha többen támogatnák az ezt kiszolgáló projektet. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A januári nyilvántartásokban 550 olyan háromszéki kisdiák szerepel, akik kiemelt erkölcsi és anyagi támogatásra szorulnának a KinderEd – Iskola utáni iskola elnevezésű cselekvési program keretében. Az eddig begyűlt pénzalap azonban csak 210 gyerek bevonását teszi lehetővé.
2024. január 22., 19:182024. január 22., 19:18
A Diakónia Keresztyén és a HEKS/EPER alapítványok égisze alatt, Kovászna Megye Tanácsa és az érintett helyi tanácsok támogatásával zajló KinderEd keretében
Emellett az érintettek ingyen meleg ebédet is kaphatnak az alábbi településeken: Barót, Kézdivásárhely, Sepsiszentgyörgy városok, valamint Árkos, Barátos, Dálnok, Gelence, Gidófalva, Kézdiszentkereszt, Kökös, Maksa, Zágon és Uzon községek.
A 2023 őszén kezdődött és 2024 júniusáig tartó – tehát a tanév teljes időszakát lefedő – program összköltségei megközelítik a 2 millió lejt. Ennek
Becslések alapján jelenleg alig több mint 200 kisdiák számára biztosított a költségvetési pénzalap, a szervezők tehát
A tudnivalók részletesen megtalálhatók a Kindered elnevezésű honlapon, az adományok, támogatói pénzutalások összege 50, 100, 500 vagy akár 1000 lej is lehet.
A tavalyi negyedik negyedévben 9454 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 0,4 százalékkal nagyobb mint 2025 harmadik negyedévében; a kiadások átlagösszege 8075 lej volt, ami a jövedelem 85,4 százalékát jelentette.
Első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok kedden a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani szerda estig.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
Kedd éjféltől 36 banival lett olcsóbb a gázolaj a kormány által múlt pénteken elfogadott jövedékiadó-csökkentés következtében. A standard gázolaj literenkénti ára – töltőállomástól függően – 9,93 és 10,38 lej között alakul Székelyföldön.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!