
A Székely Mikó Kollégium 14 osztályának 378 diákját kell ebben a tanévben máshová költöztetni
Fotó: sepsimuemlek.ro
A háromszéki oktatási intézmények összesen csaknem 16 millió euró értékben kaphatnak informatikai és digitális készülékeket, valamint új bútorokat, berendezéseket – közölte a Kovászna Megyei Tanfelügyelőség. Kérdés, hogy ezek hová kerülnek, miután több száz háromszéki diák más épületben, helyiségben kénytelen kezdeni a tanévet, mint ahol eredetileg kellene.
2023. szeptember 05., 17:452023. szeptember 05., 17:45
A látványosnak ígérkező korszerűsítést az Európai Unió által rendelkezésre bocsátott alapokból, az Országos Helyreállítási Terv nyújtotta támogatásokból fedezik, országos tervek alapján. A listán szereplő 76 háromszéki állami oktatási intézmény mellett támogatásban részesül a sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotája és az Iskolás Sportklub, valamint a Kovászna Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó Központ is.
A tanfelügyelőség jelentésének kibocsátásáig 13 háromszéki polgármesteri hivatal nyújtott be igénylést a hatáskörébe, gondnokságába tartozó oktatási intézmények korszerűsítésére. A beruházást Kovászna Megye Tanácsa is jelentős összeggel támogatja.
Ugyanakkor az ingatlan-felújítások okán több száz diák nem az eredetileg kijelölt osztályteremben kezdi meg a tanévet Kovászna megyében, többé-kevésbé ideiglenes jelleggel.
Egy részük egy Krizai János utca ingatlanba kerül a Református Kollégium 147 tanulójával egyetemben, míg a Speciális Iskola 120 növendéke számára a Kovászna Út és Híd Rt. biztosít egy időre hajlékot.
A Mihai Viteazul Főgimnázium 16 osztályának 360 nebulója érintett, miután az iskolaépület A- és B-szárnyán, a bentlakásban és a díszteremben még mindig munkálatok zajlanak a kivitelező cég késlekedése miatt. Egyelőre úgy néz ki, hogy ők a Babeș–Bolyai Tudományegyetem kihelyezett tagozata épületében, a Berde Áron és Puskás Tivadar szakközépiskolákban, valamint az Ady Endre Általános Iskolában húzhatják meg magukat felosztva.
Kézdivásárhelyen az Apor Péter Szakközépiskola 18 osztályának 400 tanulója a város más oktatási intézményeibe, illetve a felújítás által nem érintett C-épületrészbe kerül. Kökösbácstelek négy osztálya a községközpont Gábor Áron nevét viselő iskolájában kap helyet, míg Bikfalváról 35 gyerek költözik át a kultúrotthonba ideiglenes jelleggel. Továbbá nagyborosnyói, bölöni, dobollói és márkosi iskolások is hasonló helyzetben vannak.
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
szóljon hozzá!