
A szexuális szeánszokra használt házak egyike Nyárádremetén volt. Archív
Fotó: Nyulas Piroska
Körözési parancsot adott ki a Maros megyei ügyészség három személy ellen, akiket emberkereskedelem miatt 8 és 9 év közötti szabadságvesztésre ítélt a bíróság. A Kör nevű szervezetet, amelyet fiatalkorúakkal szembeni szexuális és anyagi kizsákmányolással vádoltak, 2016-ban leplezte le a nyomozóhatóság, vezetői ellen tavaly novemberben született jogerős döntés.
2022. február 22., 20:482022. február 22., 20:48
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem volt fodrásza és sminkese, K. N. A., a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház volt dramaturgja, P. M., valamint E. S. A. képzőművész, zenész, a művészeti egyetem egykori koreográfusa ellen adtak ki körözési parancsot. A rendőrség honlapján olvasható, hogy az elítéltek ellen milyen vádat fogalmazott meg az ügyészség, illetve milyen büntetést szabott ki a bíróság. A Maros Megyei Törvényszék mindhármuk esetében 2021. november 26-án adta ki a büntetés letöltésére a parancsot. A Kör nevű szervezet marosvásárhelyi alapítóját (a művészeti egyetem egykori koreográfusát)
Hasonló körözési parancs van érvényben az egyetem volt fodrásza és sminkese ellen, akit bűnszervezet létesítésével, kiskorú személyek ellen elkövetett, szexuális bántalmazásban való részvétellel, emberkereskedelemmel vádoltak, és a bíróság ezért 8 évnyi szabadságvesztésre ítélte. A bűnszervezet harmadik tagját is hasonló vádak miatt ítélte el a bíróság, illetve körözi a rendőrség.

A nyárádremeteieket és a marosvásárhelyi Művészeti Egyetem hallgatóit és munkatársait egyaránt megdöbbentette a rendőrség által a Kör nevű, egy vásárhelyi képzőművész által alapított szektáról nyilvánosságra hozott történet.
A Maros megyei rendőrség szóvivője, Alexandra Petrovici érdeklődésünkre elmondta, az illető személyek nem kezdték meg az ítéletük végrehajtását, ezért volt szükség a körözési parancs kiadására. Ha valaki ismeri a tartózkodási helyüket, vagy más információja van a körözött személyekről, akkor a rendőrség honlapján megadott telefonszámok egyikén jelezheti a nyomozóhatóságoknak.
A Kör
A Kör néven még 2008-ban alapított szervezet olyan egyetemista vagy kiskorú lányokat toborzott, akiket szexuálisan és anyagilag is kizsákmányolt, éheztetett és fogva tartott, elszakított családjaiktól, hozzátartozóiktól. A szexuális szeánszokra használt házak egyike Nyárádremetén volt, ahol a helybélieknek az tűnt fel, hogy sosem füstölt a kémény, vagy hogy a kis házon lévő apró ablakokat még kisebbre cserélték, bedeszkázták a kerítéseket, nem lehetett az udvarra bemenni.
Újabb célállomást jelentettek szerdán, amelyet a marosvásárhelyi reptérről lehet majd elérni.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
A kormány 5–6 százalék feletti infláció esetén törvénnyel korlátozná az agrár-élelmiszeripari termékek kereskedelmi árrését – jelentette be szerdán Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
A betegek jogosultak lesznek arra, hogy a kezelőorvosuk ne csupán javaslatot tegyen, hanem konkrétan átirányítsa és időpontot is foglaljon számukra a következő szükséges szakorvosi konzultációra vagy diagnosztikai vizsgálatra.
A megyei katonai központok teljes egészében a védelmi minisztérium irányítása alá kerülnének 2027. január elsejétől – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán. De előbb meg kell oldani azt a problémát, ami Hargita megyére is jellemző.
szóljon hozzá!