
A szexuális szeánszokra használt házak egyike Nyárádremetén volt. Archív
Fotó: Nyulas Piroska
Körözési parancsot adott ki a Maros megyei ügyészség három személy ellen, akiket emberkereskedelem miatt 8 és 9 év közötti szabadságvesztésre ítélt a bíróság. A Kör nevű szervezetet, amelyet fiatalkorúakkal szembeni szexuális és anyagi kizsákmányolással vádoltak, 2016-ban leplezte le a nyomozóhatóság, vezetői ellen tavaly novemberben született jogerős döntés.
2022. február 22., 20:482022. február 22., 20:48
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem volt fodrásza és sminkese, K. N. A., a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház volt dramaturgja, P. M., valamint E. S. A. képzőművész, zenész, a művészeti egyetem egykori koreográfusa ellen adtak ki körözési parancsot. A rendőrség honlapján olvasható, hogy az elítéltek ellen milyen vádat fogalmazott meg az ügyészség, illetve milyen büntetést szabott ki a bíróság. A Maros Megyei Törvényszék mindhármuk esetében 2021. november 26-án adta ki a büntetés letöltésére a parancsot. A Kör nevű szervezet marosvásárhelyi alapítóját (a művészeti egyetem egykori koreográfusát)
Hasonló körözési parancs van érvényben az egyetem volt fodrásza és sminkese ellen, akit bűnszervezet létesítésével, kiskorú személyek ellen elkövetett, szexuális bántalmazásban való részvétellel, emberkereskedelemmel vádoltak, és a bíróság ezért 8 évnyi szabadságvesztésre ítélte. A bűnszervezet harmadik tagját is hasonló vádak miatt ítélte el a bíróság, illetve körözi a rendőrség.

A nyárádremeteieket és a marosvásárhelyi Művészeti Egyetem hallgatóit és munkatársait egyaránt megdöbbentette a rendőrség által a Kör nevű, egy vásárhelyi képzőművész által alapított szektáról nyilvánosságra hozott történet.
A Maros megyei rendőrség szóvivője, Alexandra Petrovici érdeklődésünkre elmondta, az illető személyek nem kezdték meg az ítéletük végrehajtását, ezért volt szükség a körözési parancs kiadására. Ha valaki ismeri a tartózkodási helyüket, vagy más információja van a körözött személyekről, akkor a rendőrség honlapján megadott telefonszámok egyikén jelezheti a nyomozóhatóságoknak.
A Kör
A Kör néven még 2008-ban alapított szervezet olyan egyetemista vagy kiskorú lányokat toborzott, akiket szexuálisan és anyagilag is kizsákmányolt, éheztetett és fogva tartott, elszakított családjaiktól, hozzátartozóiktól. A szexuális szeánszokra használt házak egyike Nyárádremetén volt, ahol a helybélieknek az tűnt fel, hogy sosem füstölt a kémény, vagy hogy a kis házon lévő apró ablakokat még kisebbre cserélték, bedeszkázták a kerítéseket, nem lehetett az udvarra bemenni.
Tíznapos szabadságot vett ki az alkotmánybíróság egyik bírája, ezért a testület szerdán várhatóan ismét elhalasztja a döntéshozatalt a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Mintegy háromszáz méteres biztonsági zónát jelöltek ki a hatóságok kedden délután az A1-es autópályán, miután összeütközött két kamion és ammónium-szulfát ömlött az útra.
Ilie Bolojan kormányfő kedden kijelentette, hogy a helyi közigazgatás hatékonyabbá tételére irányuló intézkedések hiányában csökkenteni kellene a községek számát.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
A Solidaritatea Sanitară szövetség általános sztrájk kirobbantását tervezi az egészségügyben a kormány gazdasági és szociális politikája miatt.
Több mint 13 ezer lejre büntették meg azt a Vâlcea megyei férfit, aki arra kényszerítette a lovát, hogy nagyon nagy súlyokat húzzon. A rendőrök hivatalból jártak el, miután a férfi feltöltötte a videót a netre.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tart a községi és városi önkormányzati alkalmazottak érdekvédelmi tömörülése azokban a polgármesteri hivatalokban, ahol van képviselete a szakszervezetnek. A tiltakozás ideje alatt szünetel az ügyfélfogadás.
Románia az országos helyreállítási tervben (PNRR) vállalta, hogy ez év végétől a piaci érték alapján fogja kiszámolni az ingatlanadót. Mire számítsunk?
A tanárok heti 20 órás kötelező óraszáma európai viszonylatban a legalacsonyabbak között van – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök hétfő este a Digi24 televíziónak adott interjúban.
szóljon hozzá!