
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki egy pizzázóban Korondon péntekre virradóra. A székelyudvarhelyi hivatásos és a korondi önkéntes tűzoltóknak kevesebb mint két óra alatt sikerült eloltani a lángokat, személyi sérülés nem történt – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság.
2023. június 02., 09:312023. június 02., 09:31
2023. június 02., 09:372023. június 02., 09:37
A 2 óra 40 perc körül jelentett korondi tűz helyszínére a helyi önkéntes és a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóság vonult ki. Érkezésükkor a lángok a vendéglátó egység konyhájában és padlásán mintegy 20 négyzetméteren pusztítottak, és félő volt, hogy az épület egészére átterjedhetnek. A tűzoltóknak kevesebb mint két óra alatt teljesen sikerült megfékezniük a lángokat.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Személyi sérülés nem történt, az épület fa elemei és a tetőzet húsz négyzetmétere, a sütő és egy hűtőszekrény azonban megsemmisült, az anyagi kár mintegy húszezer lejre tehető.
A tűz a vizsgálatok szerint valószínűsíthetően egy felügyelet nélkül hagyott, túlhevült főzőkészülék miatt keletkezett.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!