
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki egy pizzázóban Korondon péntekre virradóra. A székelyudvarhelyi hivatásos és a korondi önkéntes tűzoltóknak kevesebb mint két óra alatt sikerült eloltani a lángokat, személyi sérülés nem történt – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság.
2023. június 02., 09:312023. június 02., 09:31
2023. június 02., 09:372023. június 02., 09:37
A 2 óra 40 perc körül jelentett korondi tűz helyszínére a helyi önkéntes és a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóság vonult ki. Érkezésükkor a lángok a vendéglátó egység konyhájában és padlásán mintegy 20 négyzetméteren pusztítottak, és félő volt, hogy az épület egészére átterjedhetnek. A tűzoltóknak kevesebb mint két óra alatt teljesen sikerült megfékezniük a lángokat.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Személyi sérülés nem történt, az épület fa elemei és a tetőzet húsz négyzetmétere, a sütő és egy hűtőszekrény azonban megsemmisült, az anyagi kár mintegy húszezer lejre tehető.
A tűz a vizsgálatok szerint valószínűsíthetően egy felügyelet nélkül hagyott, túlhevült főzőkészülék miatt keletkezett.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
Erdőcsinádon, de más Maros-menti településen is húsvét szombatján szalaggal díszített fenyőágak kerülnek a lányos házak kerítéseire. De nemcsak kedveskednek a fiatalok, huncutságból éjszaka elviszik a kapukat, az udvaron levő mozdítható tárgyakat.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
szóljon hozzá!