
Fotó: Székelyhon
Folytatódik a járdák aszfaltozása a Függetlenség sugárúton Székelyudvarhelyen szerdán, így a nap folyamán nem lehet parkolni az adott szakaszon. Emellett a Gábor Áron utca egy részét is lezárják az ott zajló munkálatok miatt.
2024. augusztus 28., 08:472024. augusztus 28., 08:47
2024. augusztus 28., 13:452024. augusztus 28., 13:45
A járdák aszfaltozása a Függetlenség sugárút Szarkakő és Ady Endre utcák közti szakaszán zajlik. A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal bejegyzésében arra kéri az érintett gépjárművezetőket, hogy a munkálatok ideje alatt, már szerda reggeltől, máshová parkolják az autóikat.
Továbbá felhívják a figyelmet arra is, hogy a Gábor Áron utca esetén útlezárással kell számolniuk a sofőröknek, ugyanis a szerdai és csütörtöki munkálatok alatt le lesz zárva a Függetlenség és Bethlen Gábor utcák közti szakasz.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.
Alsósófalva lesz a házigazdája idén a XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak. A rangos megyei rendezvény évről évre a hagyományőrzés, és a közösségi összetartozás ünnepe.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!