
Fotó: Pinti Attila
A közlekedéssel foglalkozó szakemberek álláspontja szerint nem körforgalom, hanem intelligens jelzőlámparendszer teheti gördülékenyebbé a forgalmat a Márton Áron Főgimnázium melletti útkereszteződésben. A régi szemaforok cseréje péntektől vasárnapig tart, az új lámpák hétfőtől működnek.
2021. július 01., 15:132021. július 01., 15:13
2021. július 01., 17:232021. július 01., 17:23
Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának sajtóközleménye szerint a Szék útja, a Márton Áron, a Nagyrét és a Taploca utca találkozása a város egyik legtúlterheltebb kereszteződése, egyben az egyetlen, amelyet jelzőlámpák irányítanak.
A szemaforok azonban régiek, gyakran beáznak és elromlanak, nehezen szervizelhetők, ráadásul – annak ellenére, hogy a nyugati terelőút gyorsabb alternatíva – még mindig túl sok autóvezető használja ezt a kereszteződést. A közlekedéssel foglalkozó szakemberek szerint emiatt túl nagy a forgalom ahhoz, hogy a körforgalom megfelelően érvényesülhessen, ezért az okos szemaforok mellett érveltek. Ez alapján döntés született, és

Csíkszereda körforgalmainak száma újabbakkal gyarapodhat, ha minden a tervek szerint halad. Két olyan kereszteződést, illetve leágazást alakítanának át ilyen módon, ahol a forgalom folytonosságának biztosítása jelenleg nem megoldott.
A korszerűsítés a járda alatti vezetékek lehelyezésével és az alsó jelzőlámpák szerelésével kezdődik pénteken, a hétvégi napokon pedig a felső lámpák cseréje következik darusautó bevetésével, ezért az arra közlekedők kisebb torlódásokra számíthatnak.
Az intelligens működésre hétfőtől áll át a rendszer, és a lámpák minden nap – a hétvégét is beleértve – 5 és 23 óra között váltják a színeket, éjszaka pedig sárgán villognak.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
2 hozzászólás