Hirdetés
Hirdetés

Két útkereszteződés is megváltozhat Csíkszeredában

A Hunyadi János utcában a torlódások megszüntetését szolgálja a változtatás •  Fotó: Veres Nándor

A Hunyadi János utcában a torlódások megszüntetését szolgálja a változtatás

Fotó: Veres Nándor

Csíkszereda körforgalmainak száma újabbakkal gyarapodhat, ha minden a tervek szerint halad. Két olyan kereszteződést, illetve leágazást alakítanának át ilyen módon, ahol a forgalom folytonosságának biztosítása jelenleg nem megoldott.

Kovács Attila

2021. május 08., 21:282021. május 08., 21:28

A legutóbbi önkormányzati képviselő-testületi ülésen jelentette be Korodi Attila polgármester, hogy a polgármesteri hivatal újabbakkal növelné a városi körforgalmak számát. Az egyik ilyen helyszín a Hunyadi János utca, amely a Kalász lakótelepi temető közelében ágazik el a Szék út irányába, biztosítva ezzel nemcsak Csíksomlyó, Csobotfalva, vagy Csíkpálfalva könnyebb elérését, hanem a Haladás utcán át a taplocai városrészbe való eljutást is.

A Hunyadi János utca meglehetősen forgalmas, mert lehetőséget biztosít a városközpont elkerülésére, a zsúfoltság pedig tovább nő a reggeli csúcsforgalom idején.

Ilyenkor a leágazás irányából kikanyarodni, vagy oda befordulni nem könnyű, és torlódások alakulnak ki. Ezt igyekszik enyhíteni a polgármesteri hivatal egyelőre ideiglenes jelleggel egy körforgalom kialakításával, amelyet tesztelni szeretnének. Amennyiben beválik, ez a változás állandósulni fog.

Tartalékban maradt terv

A másik ilyen helyszín a Márton Áron – Taploca – Szék – Nagyrét utcák találkozása, amely az egyetlen, jelzőlámpákkal ellátott útkereszteződés a városban.

Amikor működnek a lámpák, a várakozási időt leszámítva nem alakulnak ki bonyodalmak, de hétvégén, illetve az esti órákban, amikor csak sárgán villognak, nagyon sok autóvezetőn a bizonytalanság lesz úrrá, amikor a kereszteződéshez érkezik.

A főgimnázium melletti kereszteződés sok autósnak okoz fejtörést •  Fotó: Pinti Attila Galéria

A főgimnázium melletti kereszteződés sok autósnak okoz fejtörést

Fotó: Pinti Attila

Nem mindenkinek egyértelmű ugyanis, hogy melyik irányból kinek van elsőbbsége, ezért vannak autóvezetők, akik akkor is várakoznak, amikor nem kellene, mások pedig épp ellenkezőleg, elsőbbségadás helyett elindulnak. Emiatt számos, kisebb-nagyobb koccanással járó baleset történt már ilyen időszakokban.

A biztonságosabb és folytonosabb áthaladás érdekében a körforgalom kialakításának terve már rég felmerült, a Márton Áron Főgimnázium felújításakor éppen azért költöztették beljebb az iskola kőkerítését, hogy biztosítva legyen a szükséges hely.

Hirdetés

Az elképzelés azonban tartalékban maradt, egészen mostanig. Szintén a tanácsülésen került napirendre a téma, Szikszay László képviselő javasolta, hogy a városvezetés kezdeményezze a körforgalom kialakítását.

Korodi Attila polgármester közölte, már volt egyeztetés erről a rendőrséggel, mert ez a szándékuk, és első lépésként a szükséges méréseket kell elvégezni a helyszínen. Ezek után következik az átalakítás előkészítése.

2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 11., hétfő

PSD-RMDSZ kisebbségi kormány is szóba jöhet Sorin Grindeanu szerint

A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.

PSD-RMDSZ kisebbségi kormány is szóba jöhet Sorin Grindeanu szerint
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

Politikusa szerint a PSD elfogadna egy technokrata miniszterelnököt is

Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.

Politikusa szerint a PSD elfogadna egy technokrata miniszterelnököt is
2026. május 11., hétfő

Pogány Induló lesz a Besúgó-sorozat készítője új filmjének főszereplője

Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.

Pogány Induló lesz a Besúgó-sorozat készítője új filmjének főszereplője
2026. május 11., hétfő

Az új egészségügyi miniszter tanácsadója lesz a Nobel-díjas Karikó Katalin

Alapvetően más szemléletet és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, leendő egészségügyi miniszter az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. Ugyanakkor Karikó Katalint felkérte tanácsadójának.

Az új egészségügyi miniszter tanácsadója lesz a Nobel-díjas Karikó Katalin
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

Tarr Zoltán azt ígéri, hogy módosítani fogják a magyar választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részét

A választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részének módosítását, valamint a nemzetiségi oktatás támogatását ígérte Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa kinevezése előtti meghallgatásán.

Tarr Zoltán azt ígéri, hogy módosítani fogják a magyar választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részét
2026. május 11., hétfő

Mérséklik az alintézmények kiadásait, de 73 millió lej jut beruházásokra Székelyudvarhelyen

Elfogadták hétfőn Székelyudvarhely költségvetését. Az önkormányzat 73 millió lejt fordít beruházásokra, miközben a működési költségeket és az alintézmények kiadásait igyekeztek mérsékelni. Rossz hír, hogy leépítésekre is számítani kell.

Mérséklik az alintézmények kiadásait, de 73 millió lej jut beruházásokra Székelyudvarhelyen
2026. május 11., hétfő

Politikai források: az RMDSZ-szel is egyeztet a parlamentben a PSD

Egy új parlamenti többség kialakításáról egyeztet hétfőn a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségek frakciójával és a függetlenekkel. Politikai források szerint a találkozót a parlamentben tartják.

Politikai források: az RMDSZ-szel is egyeztet a parlamentben a PSD
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

Nem tart sokáig a napsütés – újabb lehűlés és csapadékos időszak következik

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn kiadott figyelmeztető előrejelzése szerint záporok és viharos szél várható a Bánságban, Körösvidéken, Olténiában, Máramarosban, Erdély nyugati részén, illetve Munténia nyugati és északi térségeiben.

Nem tart sokáig a napsütés – újabb lehűlés és csapadékos időszak következik
2026. május 11., hétfő

Elkezdődött a Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek parlamenti bizottsági meghallgatása

Elkezdődött hétfőn a leendő Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek parlamenti bizottsági meghallgatása. A bizottsági struktúrát az Országgyűlés szombati alakuló ülésén fogadták el a képviselők. A miniszterek kedden tehetnek esküt a parlamentben.

Elkezdődött a Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek parlamenti bizottsági meghallgatása
2026. május 11., hétfő

Átlagban 60-90 nap alatt adnak el egy lakást Romániában

A romániai lakóingatlanokat a piacra kerülésüktől számítva 60-90 nap alatt adják el, míg Németországban 97 nap, Bulgáriában 96 nap, Spanyolországban pedig 148 nap a lakások átlagos eladási ideje – derül ki egy nemrég közzétett jelentésből.

Átlagban 60-90 nap alatt adnak el egy lakást Romániában
Hirdetés