
Fotó: László Ildikó
A csíkszéki fedett műjégpályák készen állnak arra, hogy megnyissák kapuikat a korcsolyázók előtt. Elsőként a csíkszeredai Molnár Lajos műjégpályán indul a közkorcsolyázás szombattól, majd hamarosan a Vákár Lajos műjégpályán és a karcfalvi műjégpályán is.
2024. november 02., 08:472024. november 02., 08:47
„Készen áll a jég! November 2-án, szombaton megnyitjuk a közkorcsolyázást a csíkszeredai Molnár Lajos Jégpályán! Hozd a családot, barátokat, és élvezzétek a csúszós pillanatokat a hétvégén!” – adták hírül a Csíki Sportcentrum Facebook-oldalán, amelyet Páll Andrea ügyvezető is megerősített.
A tavalyi évhez hasonlóan, ebben a téli idényben is szombatonként és vasárnaponként 13–15 óra, valamint 18–20 óra között lesz nyitva a jégpálya a lakosság számára. A jegyárak sem változnak:
Azt is közölték, hogy egyelőre nincs mód korcsolyabérlésre, de dolgoznak azon, hogy elérhetővé tegyék ezt a szolgáltatást is.
Fotó: Borbély Fanni
Hamarosan elindul a hétvégi közkorcsolyázási program a Vákár Lajos műjégpályán is – tudtuk meg Szász Lászlótól, a Transylvanian Tennis & Squash Klub vezetőjétől. Ugyanis több éve ők bérlik a Csíkszeredai Sportklubtól a jégfelületet, és ők is ügykezelik a közkorcsolyázást.
Szász László hozzátette, a közkorcsolyázásra akkor van lehetőség, ha szabad a jég, ugyanis ha az adott hétvégére valamilyen hokimérkőzést szerveznek, akkor az élvez előnyt. Egyébként a megszokott módon tartják a közkorcsolyázást, a tavalyihoz hasonló árakon:
Korcsolyabérlésre is lesz lehetőség 20 lejért. A további tudnivalókat a Csíkszeredai Sportklub weboldalán közlik majd.
Fotó: Pinti Attila
Szász László azt is elmondta, hogy szabadtéri korcsolyapályát is terveznek kialakítani Taplocán, de ehhez várni kell arra, hogy kellően lehűljön az idő.
– osztotta meg. Hozzátette, ha idén is csak januárban lesz megfelelő hideg, akkor már nem biztos, hogy megéri hozzáfogni a jégkészítéshez, mert kevés marad hátra az idényből.
Márk Róbert, a Felcsíki Műjégpálya adminisztrátora érdeklődésünkre elmondta, november közepétől indul a közkorcsolyázás a karcfalvi jégpályán, vasárnaponként 18 órától. A tavalyi árak lesznek érvényben: gyerekeknek 10 lejbe, felnőtteknek 15 lejbe kerül a belépő, ugyanakkor korcsolyabérlésre is lesz lehetőség.
A kormány pénteken megteremtette a jogalapot arra, hogy a Transelectrica az országos villamosenergia-diszpécserszolgálaton keresztül augusztus 31-éig biztonsági intézkedéseket rendeljen el, ha ezt a villamosenergia-rendszer helyzete indokolja.
Medvebiztos hulladéktárolókat helyezett ki Gyergyószentmiklós önkormányzata a 4-es kilométerként ismert üdülőövezetben. Ezzel már jól bevált példát követnek, és a medvék mellett az illegális hulladéklerakást is visszaszorítanák.
A helyreállítási forrásokból elkülönített összeg kimerüléséig ingyenes marad az első elektronikus személyi igazolvány kiállítása. Az erről szóló határozatot pénteki ülésén fogadta el a kormány.
A Richter-skála szerint 3,2-as erősségű földrengés történt pénteken 14 óra 23 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi katasztrófavédelmi bizottság.
A Duna vízhozama Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába, pénteken továbbra is 1400 köbméter másodpercenként, amely az 1985-ben jegyzett történelmi mélypontnak felel meg – közölte pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy az közalkalmazotti bértörvénynek még nincs olyan konszenzusos változata, amelyet megszavazna a parlament, de a pártok felelős hozzáállásával a következő napokban el lehetne fogadni.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő medencéjére.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
szóljon hozzá!