
Fotó: Borbély Fanni
Hamarosan birtokukba vehetik a korcsolyázók a csíkszeredai Molnár Lajos Műjégpályát. A hónap elején fogtak hozzá a jég kialakításához, novemberig pedig meglesz a megfelelő vastagsága ahhoz, hogy használni lehessen.
2024. október 22., 16:302024. október 22., 16:30
Rétegenként fagyasztják a vizet, hamarosan meglesz a 12–13 centiméteres jégvastagság, amely elbírja a néhány tonnás rolbát (jéggyalut) – tudtuk meg Páll Andreától, a Csíki Sportcentrum ügyvezetőjétől, aki hozzátette, október végéig mindennel előkészülnek a pálya megnyitásához. Várhatóan november másodikától indulhat a közkorcsolyázás a megszokott program szerint, azaz szombatonként és vasárnaponként 13 és 15, valamint 18 és 20 óra között.
Csak abban az esetben térnek el ettől a programtól, ha éppen jégkorongmérkőzést terveznek arra az időszakra. A bérletek és a jegy áráról még nem tudni, hogy változik-e, erről a városvezetés dönt majd. Egyelőre nem lesz lehetőség korcsolyabérlésre, de dolgoznak azon, hogy ezt a szolgáltatást is tudják biztosítani.
A sátortetős műjégpályát 2017 márciusában avatták fel, a tulajdonos Mens Sana Alapítvány a csíkszeredai önkormányzatnak adta át ügykezelésbe, a város pedig az önkormányzati cég, a Csíki Sportcentrum gondjaira bízta. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere érdeklődésünkre elmondta, a Mens Sana Alapítványnak a város nem fizet bért, azonban fedezik a jégpálya-működtetés költségeit, az alapítvány pedig a garanciális javításokért felel.
Fotó: Borbély Fanni
A polgármester kérdésünkre arra is kitért, hogy
Amikor elküldték a kérést az átvételre, már be is rajzolták, hogy a régi, használaton kívüli kicsi jégpálya helyére kerülne a mobil jégpálya. A város szeretné, ha a Vákár Lajos Műjégpályával együtt kapná meg a szóban forgó területet, de mindeddig semmilyen választ nem kaptak Bukarestből.

Felavatták és ünnepélyesen megnyitották a Székelyföldi Jégkorong Akadémia első sátortetős mobil műjégpályáját Csíkszeredában.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
szóljon hozzá!