
Nagyjából az eredeti látványtervnek megfelelően építik ki a parajdi sóbánya új szintjét
Műjégpályával, foci- és kötélpályával teszik a kikapcsolódásra és szórakozásra alkalmassá a parajdi sóbánya új látogatói szintjét, és még egy bár is helyet kap a részlegen. A jelenlegi látogatói részleg alatt zajló bővítés költsége eléri a 4-5 millió eurót – jelenleg a csarnok falain dolgoznak a bánya alkalmazottai.
2024. április 30., 20:542024. április 30., 20:54
A parajdi sóbánya új látogatói szintjének látványtervei már évekkel korábban elkészültek, és a részleg kiépítési munkálatai is évek óta zajlanak, de a tervezetthez képest lassabban halad a beruházás.
Az új szint a meglévő alatt található, az oda vezető aszfaltút már elkészült, az áramot is bevezették már, de még nem végeztek a csarnok falainak a lefaragásával – tudtuk meg Sebestyén Józseftől, a parajdi sóbánya főmérnökétől. „Ez a »kopogózás«.
– magyarázta a szakember.
Noha korábbra tervezték az új látogatói szint – ami egyébként korábban kitermelői részleg volt – befejezését,
Még 3-4 évbe telik, amíg megnyithatják az új csarnokot – jelezte a Székelyhonnak Sebestyén József. Jelenlegi számításai szerint a falak és a mennyezet biztonságossá tételével év végéig végeznek, így jövő évben a vállalat kiírhatja a tendert az új szint berendezésére.
Nagyjából az eredeti látványtervnek megfelelően építik ki:
– részletezte a terveket a bánya főmérnöke. A felső, tehát a jelenlegi látogatói szint megmarad kezelőbázisnak.
Az új részleg létrehozásának költsége eléri a 4-5 millió eurót, ezt a bányavállalat finanszírozza.
ugyanis a május elsejei és az ortodox húsvétra járó munkaszüneti napokból adódó minivakáció apropóján sokan érkeztek az üdülőtelepülésre.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
szóljon hozzá!