
Fotó: Csató Andrea
Negyedik alkalommal lesz alkalmuk egy térben vásárolni az erdélyi könyvkiadók kínálatából és részt venni író-olvasó találkozókon a székelyudvarhelyieknek: nemsokára kezdetét veszi a városban a könyvünnep.
2025. április 10., 09:412025. április 10., 09:41
2025. április 10., 11:132025. április 10., 11:13
Április 25-től 27-ig a könyveké és az íróké lesz a főszerep Székelyudvarhelyen, ugyanis kezdetét veszi a negyedik alkalommal életre hívott könyvünnep.
A szervezők színes programokkal készülnek, a résztvevőknek számos könyvbemutatón és író-olvasó találkozón lesz lehetőségük részt venni. Íme a részletes program:
1. nap (április 25., péntek)
12.00 Nyáry Krisztián rendhagyó irodalomórája középiskolás diákoknak
16.00 Megnyitó
16.30 Kiállítás a Gutenberg Kiadó által összeállított illusztrációkból – megnyitja Kürti Andrea
17.00 André Ferenc – könyvbemutató – beszélgetőtárs Kelemen Endre
18.00 Szabó Róbert Csaba – könyvbemutató – beszélgetőtárs Gutenberg Kiadó
19.00 Finy Petra – könyvbemutató – beszélgetőtárs Máthé-Miklós Mónika
20.00 Heinczinger Mika koncertje
2. nap (április 26., szombat)
11.00 Haász János – könyvbemutató gyermekeknek – beszélgetőtárs Szabó Zsuzsa
12.00 Karácsonyi Zsolt – író-olvasó találkozó
13.00 Demeter Zsuzsa – könyvbemutató – beszélgetőtárs Gálfalvi Ágnes
14.00 Magyary Ágnes – könyvbemutató – beszélgetőtárs Pálfi Kinga
15.00 Haász János – könyvbemutató – beszélgetőtárs Katona Zoltán
16.00 Finy Petra – író-olvasó találkozó gyermekeknek – beszélgetőtárs Szabó Zsuzsa
17.00 Nyáry Krisztián: Itt kávéztak ők – könyvbemutató – beszélgetőtárs Szabó Károly
18.00 Selyem Zsuzsa – könyvbemutató – beszélgetőtárs Dimény-Varga Tünde
19.00 Lyukasóra: Nyáry Krisztián, Finy Petra, Haász János, Selyem Zsuzsa, és rövid könyvbemutató A Lator-tanya – Lator László Tiszasásvári emlékei – bemutatja Nyáry Krisztián és ifj. Lator László
3. nap (április 27., vasárnap)
10.00 Bertóti Johanna – zenés könyvbemutató gyermekeknek
11.00 Szabó K. Attila – könyvbemutató – beszélgetőtárs Takács Kriszta
12.00 Dávid Botond – könyvbemutató
13.00 Makkai-Ilkei Ildikó – könyvbemutató
14.00 Balázs K. Attila – zenés könyvbemutató – beszélgetőtárs Zsidó Ferenc
16.00 Bán Mór – író-olvasó találkozó – beszélgetőtárs Katona Zoltán
17.00 Zárás
A programváltoztatás jogát a szervezők fenntartják. További részleteket az esemény Facebook-oldalán találhatnak az érdeklődők.
A csenei gyerekgyilkosságban érintett 13 éves fiú szüleitől megvonták a szülői jogokat, és a kiskorút a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) képviselői elvitték a családjától.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
szóljon hozzá!