
A Bethlen-negyedi parkba várják az RMDSZ helyi szervezetének tagjai a székelyudvarhelyieket pénteken és szombaton
Fotó: Székelyhon
Jakab Csaba & Band és Takács Nikolas, Tamás Gábor és a Zanzibár is fellép a székelyudvarhelyi Dávid Ferenc parkban, ahol pénteken és szombaton fennállásának első évét ünnepli az RMDSZ helyi szervezetének KözTér irodája. Mindemellett közügyekkel kapcsolatos fogadóórát és számos előadást is tartanak.
2023. szeptember 20., 13:172023. szeptember 20., 13:17
Teljesen új vezetősége lett 2022-ben az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének, amely akkor azt az ígéretet tette, hogy jelen lesznek a városlakók között – emlékeztetett Kakassy Norbert helyi ügyvezető elnök.
Mint mondta, ígéretüket betartva alapították meg a KözTér irodát, amelyet felkeresve sok lakó jelezte, hogy
Erre válaszként döntött úgy a szervezet, hogy irodájuk megalakulásának első évfordulóját ünnepelve kétnapos programot szerveznek ezen a héten a Dávid Ferenc parkban.
Tornai Szilárd, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács (UIET) elnöke kifejtette, a programot a KözTér irodába érkező lakók igényeinek megfelelően igyekeztek összeállítani úgy, hogy gyerekek, fiatalok és idősebbek egyaránt jól érezzék magukat.
A későbbiekben lehetőség lesz vércukor- és vérnyomásmérésre, fellép a Leroy Dance tánccsoport, megtekinthetik a caritasos szépkorúak vicces műsorát, illetve a Mathias Corvinus Collegium (MCC) sátra is megnyílik.
Szombaton már délelőtt 11 órakor elkezdődik a lakossági fórum, amely késő délutánig tart. Lesz ugyanakkor gyereksátor, ahol foglalkozásokat és kerekasztal-beszélgetéseket (Női szerepek a mindennapokban, Segítség elkezdődött a tanév) is szerveznek. A 21. század gazdasági kihívásai: fenntartható gazdaság címmel 13:00-kor kezdődik előadás, amelyen jelen lesz Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének szenior kutatója, valamint Antal Lóránt szenátor is. Másfél óra múlva az MCC sátorban lesz előadás A tétek és tettek világa címmel, majd 16 órakor kezdődik a Veronaki gyerekkoncert. Délután hat órától a generációs médiahasználatról beszél Benedek István egyetemi adjunktus. Ekkor egyebek mellett arra keresik a választ, hogy mi változik a TikTok térnyerésével.
A rendezvény az esete fél kilenckor kezdődő Zanzibár-koncerttel zárul.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
szóljon hozzá!