
A habparti is mindig agy sikernek örvend
Fotó: Nyárádmente Fesztivál
Tizenkét helyszínen tartják idén a Nyárádmenti Fesztivált augusztus 1–4. között, és a legnagyobb újdonság, hogy idén lesznek olyan programok, amelyekre belépőjegyet kell váltani.
2024. július 30., 13:492024. július 30., 13:49
Hivatalosan négynapos az idei Nyárádmente Fesztivál, de szombaton gyógynövény-ismertető gyalogtúrát, vasárnap pedig biciklitúrát tartottak már a szervezők, és szerdán is több gyermekprogram, illetve könyvbemutató.
A hivatalos megnyitó augusztus elsején, csütörtökön délután lesz, amikor nemcsak a fesztivált nyitják meg, hanem az inkubátorházat is. A volt királyi járásbíróság felújított épületében ezután előadások, képzések és irodák lesznek. Csütörtökön 19 órától a nagyszínpadon a Bekecs Táncszínház lép színre, majd 22 órától az Irigy Hónaljmirigy koncertjén lehet szórakozni.
Pénteken retróautó kiállítás is lesz, a nagyszínpadon 17 órától lehet megnézni a VII. Táncol a Nyárádmente – Néptánctalálkozóra érkezett táncosokat, énekeseket. Az esti hangulatot 22 órától a Republic biztosítja, de lesz szabadtéri diszkó is.
Szombaton gyermekprogramok és előadások szerepelnek a reggeli, délelőtti programban, 20 órától Szakács Erika és zenekara lép a nagyszínpadra, majd a Rock Meets The Philharmonic koncertre kerül sor.
Vasárnap 11 órától a nyárádszeredai református templomban ökumenikus istentisztelet lesz, délután a helyi tehetségek lépnek színpadra, az estét EDDA koncert zárja és az éjfélre tervezett tűzijáték.
Szintet lépnek, karszalagot kell váltani
A Nyárádmente Fesztivál szervezői szerint ahhoz, hogy még színvonalasabb előadókat és fellépőket tudjanak meghívni, bevezetik a belépőjegyeket, a karszalagokat. Az egy napra szóló, különböző színű karszalagok ára 30 lej, de aki négynapost vásárol, annak csupán 75 lejt kell fizetnie. A 14 év alatti gyerekeknek ingyenes részvételi lehetőséget biztosítanak, kivétel a Magyarországról érkező Planetáriumba való belépés, ahová nekik is jegyet kell váltaniuk. Mindenhol feltüntetik, hogy hová szükséges karszalag, elsősorban a 16 óra utáni eseményekre, koncertekre. A részletes program tanulmányozható a nyaradmentefesztival.ro oldalon.
A betegek jogosultak lesznek arra, hogy a kezelőorvosuk ne csupán javaslatot tegyen, hanem konkrétan átirányítsa és időpontot is foglaljon számukra a következő szükséges szakorvosi konzultációra vagy diagnosztikai vizsgálatra.
A megyei katonai központok teljes egészében a védelmi minisztérium irányítása alá kerülnének 2027. január elsejétől – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán. De előbb meg kell oldani azt a problémát, ami Hargita megyére is jellemző.
Az alkotmánybíróság szerdán február 18-ra halasztotta a döntést a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
A szabadságon lévő Gheorghe Stan alkotmánybíró is jelen van az alkotmánybíróság szerdai ülésén, amelyen a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványt tárgyalja a testület.
A miniszterelnöki hivatal 2025-ben összesen közel 9,97 millió lejjel (23,7 százalékkal) csökkentette kiadásait az előző évhez képest – tájékoztatott szerdán a kormány sajtóirodája.
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
szóljon hozzá!