
A habparti is mindig agy sikernek örvend
Fotó: Nyárádmente Fesztivál
Tizenkét helyszínen tartják idén a Nyárádmenti Fesztivált augusztus 1–4. között, és a legnagyobb újdonság, hogy idén lesznek olyan programok, amelyekre belépőjegyet kell váltani.
2024. július 30., 13:492024. július 30., 13:49
Hivatalosan négynapos az idei Nyárádmente Fesztivál, de szombaton gyógynövény-ismertető gyalogtúrát, vasárnap pedig biciklitúrát tartottak már a szervezők, és szerdán is több gyermekprogram, illetve könyvbemutató.
A hivatalos megnyitó augusztus elsején, csütörtökön délután lesz, amikor nemcsak a fesztivált nyitják meg, hanem az inkubátorházat is. A volt királyi járásbíróság felújított épületében ezután előadások, képzések és irodák lesznek. Csütörtökön 19 órától a nagyszínpadon a Bekecs Táncszínház lép színre, majd 22 órától az Irigy Hónaljmirigy koncertjén lehet szórakozni.
Pénteken retróautó kiállítás is lesz, a nagyszínpadon 17 órától lehet megnézni a VII. Táncol a Nyárádmente – Néptánctalálkozóra érkezett táncosokat, énekeseket. Az esti hangulatot 22 órától a Republic biztosítja, de lesz szabadtéri diszkó is.
Szombaton gyermekprogramok és előadások szerepelnek a reggeli, délelőtti programban, 20 órától Szakács Erika és zenekara lép a nagyszínpadra, majd a Rock Meets The Philharmonic koncertre kerül sor.
Vasárnap 11 órától a nyárádszeredai református templomban ökumenikus istentisztelet lesz, délután a helyi tehetségek lépnek színpadra, az estét EDDA koncert zárja és az éjfélre tervezett tűzijáték.
Szintet lépnek, karszalagot kell váltani
A Nyárádmente Fesztivál szervezői szerint ahhoz, hogy még színvonalasabb előadókat és fellépőket tudjanak meghívni, bevezetik a belépőjegyeket, a karszalagokat. Az egy napra szóló, különböző színű karszalagok ára 30 lej, de aki négynapost vásárol, annak csupán 75 lejt kell fizetnie. A 14 év alatti gyerekeknek ingyenes részvételi lehetőséget biztosítanak, kivétel a Magyarországról érkező Planetáriumba való belépés, ahová nekik is jegyet kell váltaniuk. Mindenhol feltüntetik, hogy hová szükséges karszalag, elsősorban a 16 óra utáni eseményekre, koncertekre. A részletes program tanulmányozható a nyaradmentefesztival.ro oldalon.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!