
Energetikai felújítást célzó munkálatok miatt kell a közeljövőben elköltözni a Művelődési Házból
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ősztől más helyszíneken tartják a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház előadásait, a bejelentést a Küküllő-folyó fölött húzódó hídra szerelt molinók is hirdetik.
2024. július 11., 14:442024. július 11., 14:44
Nemsokára elkezdődik a Székelyudvarhelyi Művelődési Ház felújítása, ezért új helyszíneken, a volt mozi épületében (II. Rákóczi Ferenc utca 5. szám) és a Siculus Ifjúsági Házban (Kossuth Lajos utca 20. szám) mutatja be a 2024–2025-ös évadra tervezett darabokat a Tomcsa Sándor Színház.
Nagy Pál színházigazgató és Barabás Árpád, a színház művészeti igazgatója egy nemrégiben tartott sajtótájékoztatón jelezték, az évadtervezéskor már számoltak az akkor még nem tisztázott időpontban kezdődő munkálatokkal.

Évadzáró sajtótájékoztatót tartott a Tomcsa Sándor Színháznál Nagy Pál és Barabás Árpád. Az elmúlt évad kiértékelése, illetve a következő évad darabjainak rövid bemutatása után szó esett a székelyhudvarhelyi művelődési ház tervezett felújításáról is.
Kifejtették, ugyan az épületfelújítás nem könnyíti meg számukra az új évad megtervezését, hiszen nem mindegy, milyen épületben kell dolgozniuk, nem ugyanazok a körülmények adottak, de ahhoz alkalmazkodnak, ami van, és legjobb tudásuk szerint igyekeznek menedzselni a színház működését.
A molinó alapján már biztos, az új évad előadásait két helyszínre osztják
Fotó: Székelyhon
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!