
Több funkciót is elláthatna a Csíkszereda központjában található jellegzetes épület
Fotó: Veres Nándor
A Csíkszereda központjában található jellegzetes épület, a Szakszervezetek Művelődési Háza átépítését és függőleges irányú bővítését tervezi a helyi önkormányzat. Az elképzelések szerint az épületnek több funkciót kellene betöltenie, úgymond innovációs központként működne, kiszolgálva a vállalkozói, a kutatói és a kulturális életet.
2022. november 02., 14:382022. november 02., 14:38
2022. november 02., 16:122022. november 02., 16:12
A csíkszeredai önkormányzat tulajdonában lévő három ingatlan „jövőjére” kérdeztünk rá, kíváncsiak voltunk arra, hogy a városvezetésnek milyen elképzeléseik vannak azok hasznosítására. Az egyik legnagyobb és legjellegzetesebb központi épület, a Szakszervezetek Művelődési Háza, amely nyolc éve került a város tulajdonába. A működtetését pedig 2016 óta az akkor létrehozott Pro Cultura Siculi Közösségek Közti Fejlesztési Társulás biztosítja. Ennek az egyesületnek a tagjai a csíkszeredai és a Hargita megyei önkormányzat.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere érdeklődésünkre elmondta, jelenleg a felújításához, átalakításához szükséges megvalósíthatósági tanulmány kiírásához szükséges tenderfüzet összeállításán dolgozik a főépítészi iroda
– jegyezte meg. Hozzátette, szeretnék, ha egyfajta innovációs központtá alakíthatnák, amelyben helyet kapna inkubátorház kezdő vállalkozóknak, kutatási modul a Sapientia Erdélyi Tudományegyetem számára, és a kulturális életnek is tere lenne benne. Ehhez egyeztettek többek között a Csíki Vállalkozók Egyesületével és a Sapientiával, hogy igényeik szerint milyen funkciókat kellene ellásson az épület. A polgármestertől tudjuk, hogy
A nagy előadóterem megmaradna, azonban az irodahelyiségek egy része és egyéb felületek is módosulnának, azaz kívül-belül átalakulna az épület.
A városnak a Kossuth Lajos utcában is található egy ingatlana, amely korábban a Csíki Székely Múzeum ügykezelésében volt, és galériaként működött. Jelenleg a Szakszervezetek Művelődési Házához hasonlóan a Pro Siculi egyesület adminisztrálja. Koroditól megtudtuk, itt coworking (közösségi munkavégzést szolgáló) irodát szeretnének létrehozni, amelynek inkubátor jellege is lenne, hiszen nemcsak egy asztalt, hanem különböző szolgáltatásokat is biztosítanának a benne részt vevő coworkereknek. Az ingatlan arculata, a belső építészeti átalakításhoz a tervek már elkészültek, a kivitelezés van még hátra, amelyhez jövőben fognának hozzá. A megvalósításra a város költségvetéséből biztosítanának forrásokat, azonban ahhoz, hogy a Pro Siculi fejlesztési társulás ne csak a tagdíjat, hanem a projekt alapú, célirányos finanszírozást is fogadni tudja, szükség volt az alapszabályzatának módosítására, jelenleg ez folyamatban van.
Közösségi munkavégzés
A coworking, avagy a közösségi munkavégzés, közösségi iroda egy olyan munkahely, amelyen többen (akiknek munkájához szükséges eszközök akár egy laptop-táskában elférnek) egyazon térben egymástól függetlenül dolgozhatnak, munka közben ismerkedhetnek, tapasztalatot cserélhetnek – olvasható a Wikipédián.
Rákérdeztünk a zsögödi volt oltóközpont épületének helyzetére is, az egykori vendéglőnek, erről a városi ingatlanról csak annyit tudtunk meg, hogy egyelőre még lakat alatt marad.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás