Benedek Imre szerint felelősségre kell vonni azokat, akik miatt bátyja elhalálozott
Fotó: Haáz Vince
Benedek István marosvásárhelyi orvosprofesszor, belgyógyász, hematológus haláláról, annak körülményeiről, esetleges orvosi mulasztásokról és felelősségre vonásról tájékoztatta a sajtót a szeptember elsején elhalálozott professzor családja.
2020. október 13., 19:142020. október 13., 19:14
Benedek Imre professzor, az elhunyt testvére nem tud belenyugodni bátyja halálába – ahogy a család többi tagja sem–, és azt állítja, ha az orvosok úgy végezték volna a munkájukat, ahogy kellett volna, testvére még mindig élne.
Elhunyt a koronavírussal megfertőződött Benedek István nyugalmazott orvosprofesszor, a Maros megyei sürgősségi kórház hematológiai osztályának volt vezetője.
Benedek Imre beszámolt arról, hogy milyen súlyos volt a testvére állapota, tudták, hogy megfertőződött a koronavírussal, hiszen a hematológia osztályon, ahol dolgozott, mindenki megfertőződött, egy gócpont alakult ott ki, a tünetei is egyértelműek voltak. Családja, testvére, gyermekei, megpróbáltak segíteni rajta, de a megyei klinikai kórházban, ahová átszállították, nem engedték, hogy a családtagok beavatkozzanak, még akkor sem, ha azok orvosok.
Kérték a megyei klinikai kórháztól az iratokat, amelyben a betegség és az elhalálozás oka, annak pontos lefolyása szerepel, de nem kapták meg. Ezért és az orvosi mulasztásokért, a Benedek család az orvosi kamarához, az egészségügyi igazgatósághoz és az ügyészséghez is benyújtotta panaszát, az ügy kivizsgálására vonatkozó kérelmét.
Fotó: Haáz Vince
Ovidiu Gârbovan, a Maros Megyei Klinikai Kórház igazgatójának menesztését, illetve Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnökének a felelősségre vonását kéri a család, mivel a megyei kórház a megyei önkormányzat alárendeltségébe tartozik. Benedek István emlékére a család egy alapítvány hoz létre, és minden évben a professzor születésnapján tudományos konferenciát szervez.
Újságírói megkeresésre Gârbovan azt válaszolta, nem áll szándékában nyilatkozni. Péter Ferenc jelenleg koronavírus-fertőzéssel otthoni elkülönítésben tartózkodik.
Elrendelte a legfőbb ügyészség Horațiu Potra vagyonának a zár alá vételét. A zsoldosvezért folytatólagosan elkövetett adócsalással, sikkasztással és pénzmosással gyanúsítják ebben az ügyben.
Narancssárga és sárga kódú árvízriasztást adott ki szerdán az Országos Hidrológiai Intézet, az érintett Hargita megyei területeken árhullámokra, heves vízlefolyásra és vízszintemelkedésre kell számítani.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak összesen 106 sürgősségi bevetésen kellett helytállniuk. Közúti balesetekhez, tizenegy tűzesethez, kidőlt fák eltávolításához riasztották őket.
Súlyos károkat okozott a kedd esti vihar Tusnádfürdőn: hatalmas széllel és esővel csapott le a fürdővárosra alig néhány perccel azután, hogy a Ro-Alert rendszeren keresztül riasztás érkezett.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, Maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
szóljon hozzá!