
• Infografika: Tóth Szilárd
Miközben a negyedik hullám csúcsidőszakában, október végén és november elején Hargita megyében a négyszázat, Maros megyében pedig az ötszázat is meghaladta a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma, jelenleg már mindkét megyében száz alatt van ez az érték.
2021. december 22., 08:242021. december 22., 08:24
2021. december 22., 10:472021. december 22., 10:47
Tovább csökkent az elmúlt hetekben Hargita és Maros megyékben a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma. Előbbi helyszínen kedden már csak 41 beteget ápoltak az egészségügyi intézményekben, Maros megyében pedig 96-ot. A bennfekvők többsége kritikus vagy súlyos állapotban van, és sokan szorulnak légzéstámogatásra.
közülük viszont három személynek már negatív lett a koronavírus-tesztje, de továbbra is ellátást igényelnek – tudtuk meg Kiss Edit sajtószóvivőtől. Az összes beteg súlyos állapotban van, kilencen oxigénnel történő légzéstámogatásra szorulnak. Az intézmény Covid intenzív terápiás (ATI) osztályán egy személyt kezelnek, az ő állapota kritikus.
Ugyancsak jelentősen lecsökkent a betegek száma a Székelyudvarhelyi Városi Kórházban is, ahol Zörgő Noémi sajtószóvivő elmondása szerint kedden 17 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek. Mindannyian súlyos vagy középsúlyos tüneteket tapasztalnak, és összesen 11-en szorulnak légzéstámogatásra. Rossz hír továbbá, hogy
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban már csak három Covid-fertőzött személyt ápoltak kedden, és egyikük sem szorult légzéstámogatásra, középsúlyos állapotban vannak – számolt be megkeresésünkre Fülöp Enikő kórházmenedzser. Hozzátette: ez egyben azt is jelenti, hogy az intenzív osztályon már egy koronavírusos pácienst sem ápolnak.
Maros megyében még mindig közel száz koronavírussal fertőzött személyt kezeltek kedden a kórházakban. Mint a Maros Megyei Klinikai Kórház sajtószóvivője, Gáll Boglárka érdeklődésünkre elmondta, jelenleg a hozzájuk tartozó klinikákon a Covid-betegeknek fenntartott 150 helyre 26 személy van beutalva, a tíz intenzív terápiás ágyból pedig kilenc foglalt. Hozzátette: azt remélik, hogy az ünnepekre még jobban kiürülnek a kórházi ágyak, hiszen a fertőzötteknek, de a kórház alkalmazottainak is fontos lenne, hogy legalább az ünnepeket nyugodtan tölthessék.
A járvány kezdete óta egyébként Maros megyében 40 130 személy fertőződött meg a koronavírussal és 1669 személy elhalálozását kötötték össze a fertőzéssel. Hargita megyében 14 083 esetet azonosítottak keddig, a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma 584.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!