
Fotó: Székelyhon
Kiskorút ütött el egy jármű az átjárón a székelyudvarhelyi bíróság környékén – számolt be lapunknak egy szemtanú, aki a mentésben is részt vett. A kisfiút az arra járók szabadították ki az autó alól – akkor eszméleténél volt.
2024. április 05., 16:302024. április 05., 16:30
2024. április 05., 16:572024. április 05., 16:57
A mentésben részt vevő szemtanú a Székelyhonnak elmondta, 10–12 éves lehet az áldozat, aki rollerrel közlekedhetett. Mint megjegyezte, a járókelők közül
Megerősítette, az áldozat eszméleténél volt.
Fotó: Székelyhon
Katona Lóránt, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség aligazgatója lapunknak elmondta, az áldozat rollerével közlekedhetett a Szentimre és a Bethlen Gábor utcák kereszteződésében lévő átjárónál, amikor elütötte a Tompa László utca irányába igyekvő sofőr. Az áldozatot több méteren át sodorta a jármű, amely alá beszorult a gyermek.
Az aligazgató megerősítette, valóban az arra járók fogtak össze és megemelték a járművet, így szabadították ki az eszméleténél lévő, nagyjából 12 éves gyermeket. Az áldozat szemmel láthatóan sérüléseket szenvedett, ezért a székelyudvarhelyi kórházba szállították. Jelenleg a hatóságok és a helyi rendőrség munkatársai biztosítják a helyszínt.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.