
Csak majd felnőttként visszatekintve látják, hogy mennyit ért ez a támogatás
Fotó: Diakónia Keresztyén Alapítvány
Idén is elindítja Háromszéken a nehéz sorsú és hátrányos szociális helyzetű gyerekeknek szervezett délutáni oktatásos programját a Diakónia Alapítvány, ám ennek költségvetése még erősen hiányos. Torma Verát, a Diakónia Gyermek- és Családsegítő Ágazatának igazgatóját kérdeztük az ez évi kilátásokról, feladatokról, amelyekről röviden így fogalmazott: „ezt csak nagy hittel tudjuk megoldani”.
2023. szeptember 14., 11:202023. szeptember 14., 11:20
2023. szeptember 14., 11:242023. szeptember 14., 11:24
Mint általában, a Diakónia Alapítvány idén is október 1-én indítja el iskola utáni programját, és tartani szeretné eddigi, közel 550 gyermek ebédeltetésére és délutáni oktatására vonatkozó vállalását – tudtuk meg Torma Verától. Ez azt jelenti, hogy
A költségek háromnegyed részét, akárcsak eddig, egyenlő arányban biztosítja a megyei tanács, a helyi önkormányzat és a szülők.
Az alapítványnál már folynak az előkészületek, a szervezés a program beindítása érdekében. Sepsiszentgyörgyön, Baróton, Kézdivásárhelyen és a megye további 10 községében 34 csoportnak kell tanítókat biztosítani, megszervezni az étkeztetést, mindezt egy nagyon szűk költségvetésből. Nagyon sokat dolgozik ezért Apor Zsuzsanna, a délutáni oktatás programkoordinátora.
Egy kis fészekmeleg, egy csepp biztonság
Fotó: Diakónia Keresztyén Alapítvány
Tavaly is jóindulatú vállalkozók segítségével tudták megoldani az étkeztetést az erre szánt 13 lejből, és a délutáni oktatást vállaló tanítók is igen szerény javadalmazást kaptak – magyarázta az ágazati igazgató. Ezért is született a Fogd meg gyermek kezét! elnevezésű kezdeményezés, amelyben
Igen szerény helyzetű emberek is beszálltak támogatóként – jegyezte meg elégtétellel Torma Vera, aki munkatársai elhivatott és kitartó munkáját is méltányolta.
Tény, hogy a májusi Rotary-bálon összegyűjtött összeg, melyekhez még más adományok is hozzáadódnak, jelenleg kevesebb mint a felét teszi ki a program összköltségvetésének, vagyis
Ezért elindítják ugyan a programot, de a továbbiakban a forrásgyűjtés lesz a fő cél – mondta a Diakónia Alapítvány munkatársa.
Ügyvéd és takarítónő, sportoló és pszichológus is kikerül közülük
Fotó: Diakónia Keresztyén Alapítvány
Az alapítvány 2011-ben indította – akkor még igen kevés gyermek számára – a délutáni oktatási programot. Az egész megyére kiterjeszteni 2015-től sikerült, amikor is a HEKS támogatóként beszállt. Az első generáció, amely az emberbaráti szolgáltatás haszonélvezője volt, azóta felnőtt. Kivé, mivé lettek ezek a gyermekek, követték-e életútjukat? – kérdeztük az ágazati igazgatót.
Annyit minden kapcsolatfelvételnél elérünk, hogy egy kicsit továbblépjen: befejezze az általános iskolát, majd a szakiskolát.
Tekla (a neveket megváltoztattuk – szerk. megj.) elsőéves a gyógyszerészeti egyetemen, Bernadette startupos vállalkozást indított, Attila sportegyetemre készül, Hunor Magyarországon él, informatikát végzett és IT-szakember szeretne lenni – mesélte Torma Vera.
Gyorsabb, precízebb diagnosztizálásra ad módot a korszerűen felszerelt patológiai laboratórium, amelyet 9,1 millió lejes európai uniós támogatásból bővített ki modern orvosi eszközökkel a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
A vizes hó súlya miatt leszakadt ágak és kidőlt fák többnyire az áramellátásban okoztak üzemzavarokat Hargita megyében, de rövid ideig a közlekedést is akadályozta egy útra dőlt fa.
Románia már nem pusztán tranzitország a kábítószer-kereskedelemben, hanem egyre inkább célországgá és fogyasztói piaccá vált – derül ki a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 2025-ös tevékenységi beszámolójából.
Március 16-áig várják a jelöléseket lakosságtól a város 2026-os Pro Urbe díjára Kézdivásárhelyen.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
szóljon hozzá!