
Csak majd felnőttként visszatekintve látják, hogy mennyit ért ez a támogatás
Fotó: Diakónia Keresztyén Alapítvány
Idén is elindítja Háromszéken a nehéz sorsú és hátrányos szociális helyzetű gyerekeknek szervezett délutáni oktatásos programját a Diakónia Alapítvány, ám ennek költségvetése még erősen hiányos. Torma Verát, a Diakónia Gyermek- és Családsegítő Ágazatának igazgatóját kérdeztük az ez évi kilátásokról, feladatokról, amelyekről röviden így fogalmazott: „ezt csak nagy hittel tudjuk megoldani”.
2023. szeptember 14., 11:202023. szeptember 14., 11:20
2023. szeptember 14., 11:242023. szeptember 14., 11:24
Mint általában, a Diakónia Alapítvány idén is október 1-én indítja el iskola utáni programját, és tartani szeretné eddigi, közel 550 gyermek ebédeltetésére és délutáni oktatására vonatkozó vállalását – tudtuk meg Torma Verától. Ez azt jelenti, hogy
A költségek háromnegyed részét, akárcsak eddig, egyenlő arányban biztosítja a megyei tanács, a helyi önkormányzat és a szülők.
Az alapítványnál már folynak az előkészületek, a szervezés a program beindítása érdekében. Sepsiszentgyörgyön, Baróton, Kézdivásárhelyen és a megye további 10 községében 34 csoportnak kell tanítókat biztosítani, megszervezni az étkeztetést, mindezt egy nagyon szűk költségvetésből. Nagyon sokat dolgozik ezért Apor Zsuzsanna, a délutáni oktatás programkoordinátora.
Egy kis fészekmeleg, egy csepp biztonság
Fotó: Diakónia Keresztyén Alapítvány
Tavaly is jóindulatú vállalkozók segítségével tudták megoldani az étkeztetést az erre szánt 13 lejből, és a délutáni oktatást vállaló tanítók is igen szerény javadalmazást kaptak – magyarázta az ágazati igazgató. Ezért is született a Fogd meg gyermek kezét! elnevezésű kezdeményezés, amelyben
Igen szerény helyzetű emberek is beszálltak támogatóként – jegyezte meg elégtétellel Torma Vera, aki munkatársai elhivatott és kitartó munkáját is méltányolta.
Tény, hogy a májusi Rotary-bálon összegyűjtött összeg, melyekhez még más adományok is hozzáadódnak, jelenleg kevesebb mint a felét teszi ki a program összköltségvetésének, vagyis
Ezért elindítják ugyan a programot, de a továbbiakban a forrásgyűjtés lesz a fő cél – mondta a Diakónia Alapítvány munkatársa.
Ügyvéd és takarítónő, sportoló és pszichológus is kikerül közülük
Fotó: Diakónia Keresztyén Alapítvány
Az alapítvány 2011-ben indította – akkor még igen kevés gyermek számára – a délutáni oktatási programot. Az egész megyére kiterjeszteni 2015-től sikerült, amikor is a HEKS támogatóként beszállt. Az első generáció, amely az emberbaráti szolgáltatás haszonélvezője volt, azóta felnőtt. Kivé, mivé lettek ezek a gyermekek, követték-e életútjukat? – kérdeztük az ágazati igazgatót.
Annyit minden kapcsolatfelvételnél elérünk, hogy egy kicsit továbblépjen: befejezze az általános iskolát, majd a szakiskolát.
Tekla (a neveket megváltoztattuk – szerk. megj.) elsőéves a gyógyszerészeti egyetemen, Bernadette startupos vállalkozást indított, Attila sportegyetemre készül, Hunor Magyarországon él, informatikát végzett és IT-szakember szeretne lenni – mesélte Torma Vera.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt büntetőeljárást indított Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester ellen. Az elöljárót 60 napra hatósági felügyelet alá helyezték.
Közösen kérte Románia és Szlovákia az Európai Bizottságtól a barnamedvék szigorú védelmi szabályainak felülvizsgálatát. A két ország szerint a növekvő állomány egyre nagyobb terhet ró a helyi közösségekre, a gazdákra és a közbiztonságra.
Keres még négy felnőttet a rendőrség Hargita megyében az idei eltűnéses esetek közül. Az év első öt hónapjában 32 bejelentést regisztráltak, a 11 eltűnt gyermeket mind megtalálták, a felnőttek közül azonban négyen továbbra sem kerültek elő.
Bár a marosvásárhelyi Víkendtelep hivatalos megnyitóját pénteken 17 órakor tartják, a strandolni vágyókat már reggel 9 órától fogadják.
CT-készüléket kapott a Szentegyházi Egészségügyi Központ, ami lehetőséget teremt a településen élőknek, hogy elvégeztessék ezeket a vizsgálatokat. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere valóra vált álomnak nevezte az orvosi eszköz beüzemelését.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
szóljon hozzá!