
Fotó: Pinti Attila
Elfogadta nemrég a megvalósíthatósági tanulmányt a digitalizált hulladékudvar létrehozásához a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. A beruházás becsült értéke 6,3 millió lej.
2024. május 06., 17:432024. május 06., 17:43
Az újrahasznosítható hulladékok átvételére alkalmas digitalizált csíkszeredai hulladékudvart az Eco-Csík Kft. hulladékgazdálkodási vállalat új telephelyén, a Hajnal utca 34. szám alatt tervezik létrehozni.
A javaslat szerint lesz
egy konténeriroda egy eszköztárolóval és mellékhelyiségekkel,
egy hűtőkonténer a kisállatok (macskák, kutyák, madarak) tetemei számára,
egy konténer a veszélyes hulladékok tárolására (festékek, festékes, oldószeres dobozok, lejárt gyógyszerek, elemek),
három préssel felszerelt konténer a papír, karton, műanyag, valamint textil hulladékok számára,
három zárt és fedett konténer az elektromos hulladékoknak és háztartási gépeknek (hűtőszekrények, televíziók), valamint fabútoroknak,
két nyitott konténer az üveghulladékok gyűjtésére (ablaküveg, befőttesüvegek, egyéb üvegtárolók),
három nyitott, magas konténer a gumiabroncsok, fémhulladékok, kerti zöldhulladékok számára,
három nyitott konténer az építkezési törmelékek részére.
Továbbá nyolc közvilágításos oszlopot is felállítanának, amelyekre térfigyelő kamerákat szerelnének. A tervek között szerepel még többek között 617 négyzetméternyi zöldövezet kialakítása.
A beruházás becsült értéke 6,3 millió lej, ebből a munkálatokra a Országos Helyreállítási Alap (PNRR) biztosít 4,5 millió lejes támogatást. A pályázatot őszig kell megvalósítsa a csíkszeredai önkormányzat.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!