
Archív
Fotó: Veres Nándor
Újra megnyitotta kapuit az olvasóközönség előtt a csaknem egy hónapja zárva tartó székelyudvarhelyi városi könyvtár. Az intézmény működése szigorú járványügyi szabályozásoknak megfelelően történik.
2020. november 27., 14:242020. november 27., 14:24
Szőcs Endre könyvtárigazgató a Székelyhonnak elmondta, a kikölcsönzött könyveket használat után UV-lámpás készülékkel, a könyvtár belső tereit pedig ózonbeviteles módszerrel fertőtlenítik. Utóbbi eljárást naponta háromszor végzik el: reggel, nyitás előtt, a nap folyamán tartott egyórás szünetben, valamint este, zárás után. „A levegőtisztítás harminc percet vesz igénybe, ez idő alatt senki nem tartózkodhat az épületben” – közölte az igazgató.
Az olvasni vágyók hétköznap 9-től 13 óráig, illetve 14-től 19 óráig, szombatonként pedig 9-től 13 óráig látogathatják a könyvtárat, a járványügyi előírásoknak megfelelően: maszkban, a kötelező távolságtartásnak eleget téve.

A könyvtárak működését is megváltoztatta a koronavírus-járvány miatt életbe léptetett új szabályozási rendszer. A székelyföldi városok könyvtárai többnyire teljes idejű nyitva tartással várják a látogatókat, bizonyos korlátozások mellett.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!