
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szűkebb körben ugyan, de Hargita Megye Tanácsa idén is átadta a Hargita Megyéért Díjat: ezúttal Udvarhelyszék jelölésére Kincses Kálmán szenterzsébeti református lelkész vehette át az elismerést.
2020. december 02., 17:032020. december 02., 17:03
Hargita Megye Tanácsa 2001 óta adományozza évente egy-egy olyan személynek a Hargita Megyéért Díjat, aki kiemelkedő tevékenysége révén hozzájárult a megye jóhírének öregbítéséhez. Az elismerést ezúttal is dísztanácsülés részeként nyújtották át Székelyudvarhelyen, a művelődési házban.
„Ezekben a nehéz időkben Székelyföldön összefogtunk, és hiszem azt, hogy ennek a munkának megvan az eredménye. Ez az év az összefogásról, az egymásra figyelésről szól. Hiszem azt is, hogy ebben az évben az is segített minket, hogy olyan lelkipásztoraink vannak, akik a lelki feltöltődést, az egymás felé fordulást segítették. Ezért nagy öröm, hogy olyan személy kapja a díjat, aki vállalta ezt a felelősséget az élet számos területén, támasza volt a közösségének és ezzel is példát mutat számunkra” – mondta el ünnepi felvezetőbeszédében Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke. A továbbiakban a jelölést megtevő Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke a közösség jelentőségét hangsúlyozta, amikor kifejtette:
Ilyen szempontból is fontos tehát a közösségek megtartása, építése, a példamutatás, amelynek életét szentelte a díjazott, Kincses Kálmán, magyarázta az elöljáró.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A díjazottat, „fogadott bátyját” Józsa Levente néptáncoktató, a Vadrózsák Néptánccsoport vezetője méltatta: mint kifejtette, hosszú barátság fűzi Kincses Kálmánhoz, amely a néptánc szeretetével mélyült el igazán. Megosztotta továbbá: kettejüket hasonló „fizimiskájuk” okán gyakorta összetévesztik az utcán, így sokszor fogadója a Kincses Kálmánnak szánt dicséreteknek, gratulációknak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Kincses Kálmán közösségi lámpásként sok ember életét világítja be, utat mutat és reményt ad a bizonytalanságokkal teli világban. Igazi alappillért jelent közössége számára.
Gyökereinkhez ragaszkodva is lehet sikeres az ember és még jókedélyű is” – fejtette ki Józsa Levente, majd zárásként megjegyezte: megtisztelő Kincses Kálmán fogadott öccsének lenni, tőle tanulni. „Igazán kiváltságos az, akit ővele összetévesztenek az utcán” – tette még hozzá.
– ennek a pár szónak a bűvöletében, igézetében és varázslatában végezi el a rá bízott feladatot, fejtette ki Kincses Kálmán. „Köszönöm a Teremtőnek, hogy amikor elindultam az ő keresésére, akkor elémbe jött. És köszönöm a Teremtőnek, hogy ide, ebbe a családba hozott, ebbe a gyülekezetbe, ebbe a közösségbe, ebbe a népbe és ebbe a hazába” – hangsúlyozta továbbá a díjazott.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az esemény zárásaként házigazdaként felszólalt még Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere, majd Ion Proca, Hargita megye prefektusa is gratulált a díjazottnak.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!