
Őrizetbe vették az elkövetőt. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Majdnem hatezer lejt lopott el kedden a Fások utcájából az a férfi, akit percek alatt fogtak el a székelyudvarhelyi helyi rendőrség munkatársai.
2017. szeptember 20., 19:112017. szeptember 20., 19:11
2017. szeptember 20., 19:112017. szeptember 20., 19:11
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szerdai közleménye szerint a 36 éves, székelyudvarhelyi P. D. kihasználta, hogy a gyergyóremetei, 58 éves P. B. nyitva hagyta személygépkocsiját, elvette a nő táskáját az anyósülésről, majd elfutott. A helyi rendőrök gyors beavatkozásának köszönhetően a gyanúsítottat sikerült még menekülés közben elfogni, így az ellopott táskát a benne lévő 5900 lejjel hiánytalanul visszaszolgáltathatták tulajdonosának. P. D.-t huszonnégy órára őrizetbe vették, és lopás címén eljárás indult ellene.

Táskát lopott el egy autóból egy udvarhelyszéki férfi Székelyudvarhelyen, ám a hatóságok pillanatok alatt elfogták.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!