
Megbilincselve adták át az állami rendőröknek a gyanúsítottat. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Táskát lopott el egy autóból egy udvarhelyszéki férfi Székelyudvarhelyen, ám a hatóságok pillanatok alatt elfogták.
2017. szeptember 19., 18:132017. szeptember 19., 18:13
2017. szeptember 19., 19:162017. szeptember 19., 19:16
A székelyudvarhelyi Fások utcában egy személygépkocsiból tulajdonított el egy táskát az udvarhelyszéki P. D., majd elrohant – értesítették kedden délután háromnegyed egykor a székelyudvarhelyi helyi rendőrséget.
László Szabolcs, a helyi rendőrség vezetője érdeklődésünkre elmondta, rögtön kiértek helyszínre, ahol időközben az utcabeliek igyekeztek feltartani a tettest. A helyi rendőrök
László Szabolcs elmondta, hogy a gyanúsított visszaeső bűnöző: P. D. megközelítőleg egy éve szabadult a börtönből, több lopással is gyanúsítják, ám ezeket eddig nem lehetett rábizonyítani, a nyomozás több szálon folyik.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!