
Fotó: Thomas Campean
Fénykereső címmel nyílik kiállítás csütörtökön Székelyudvarhelyen Xantus Géza festőművész legújabb olajfestményeiből és páccal készült színes tusrajzaiból – közli a Haáz Rezső Múzeum.
2024. április 15., 18:472024. április 15., 18:47
A tárlatot Lőrincz Ildikó művészettörténész nyitja meg csütörtökön 18 órától a Haáz Rezső Múzeum Kossuth Lajos utcai képtárában. Ebből az alkalomból fellépnek a Györfi Erzsébet vezetésével működő Székelyföldi Énekiskola tanulói: Ágoston Anna (Farkaslaka), Fodor Szilvia (Csíkcsicsó), Kászoni Kata (Agyagfalva), Simó Zselyke (Farkaslaka), Waum Gyopár (Székelyudvarhely). Az esemény házigazdája Miklós Zoltán múzeumigazgató.
– olvasható a meghívóban.
Az alkotó 1991 óta vesz részt csoportos nemzetközi kiállításokon, többek között Hongkongban, Torinóban, Barcelonában, Sapporoban, Maastrichtban, Varsóban, Belgrádban, Budapesten, Lomazzoban, Buenos Airesben, Jászvásáron, Nagybányán, Esztergomban, Sepsiszentgyörgyön, Kolozsváron és más helyeken. A Székelyudvarhelyen először látható Xantus-művek egyéni kiállítását május 30-ig tekinthetik meg hétköznapokon 9–16 óra között.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!