
Fotó: Thomas Campean
Fénykereső címmel nyílik kiállítás csütörtökön Székelyudvarhelyen Xantus Géza festőművész legújabb olajfestményeiből és páccal készült színes tusrajzaiból – közli a Haáz Rezső Múzeum.
2024. április 15., 18:472024. április 15., 18:47
A tárlatot Lőrincz Ildikó művészettörténész nyitja meg csütörtökön 18 órától a Haáz Rezső Múzeum Kossuth Lajos utcai képtárában. Ebből az alkalomból fellépnek a Györfi Erzsébet vezetésével működő Székelyföldi Énekiskola tanulói: Ágoston Anna (Farkaslaka), Fodor Szilvia (Csíkcsicsó), Kászoni Kata (Agyagfalva), Simó Zselyke (Farkaslaka), Waum Gyopár (Székelyudvarhely). Az esemény házigazdája Miklós Zoltán múzeumigazgató.
– olvasható a meghívóban.
Az alkotó 1991 óta vesz részt csoportos nemzetközi kiállításokon, többek között Hongkongban, Torinóban, Barcelonában, Sapporoban, Maastrichtban, Varsóban, Belgrádban, Budapesten, Lomazzoban, Buenos Airesben, Jászvásáron, Nagybányán, Esztergomban, Sepsiszentgyörgyön, Kolozsváron és más helyeken. A Székelyudvarhelyen először látható Xantus-művek egyéni kiállítását május 30-ig tekinthetik meg hétköznapokon 9–16 óra között.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
Ötven évvel ezelőtt önállósult a marosvásárhelyi Felsővárosi Református Egyházközség, ezt ünneplik meg a hétvégén.
Több mint 800 millió lejt hagyott jóvá pénteki rendkívüli ülésén a kormány Románia Iskolaprogramjára – közismertebb nevén a tej-, kifli- és gyümölcsprogramra –, amely a teljes tanév során ingyenes tízórait biztosít a diákoknak.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) augusztus 24-28. között élelmiszeripari és nem élelmiszeripari vállalkozásnál, közélelmezési és vendéglátóhelyeken, valamint benzinkutaknál végzett ellenőrzéseket.
A „shrinkflation”, azaz a zsugorfláció jelenségére figyelmeztet közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
szóljon hozzá!