Egyre többen mesélik el a múlt rendszerben történt aranyelkobzásos történetüket – az Udvarhelyi Híradóban és a Székelyhon.ro-n megjelent Az elkobzott arany nyomában című cikk után szerkesztőségünket többen is felkeresték olyan régi történetekkel, melyekben családjuk megalázását és ékszereik elkobzását mesélték el.
2010. március 03., 15:182010. március 03., 15:18
2010. március 03., 15:242010. március 03., 15:24
Illusztráció
Az 56 éves Sándor Pál ma már nem élő nagynénjének és nagybátyjának kálváriáját mesélte el. A Székelyudvarhelyen élő Salati házaspár három aranypénzt kapott nászajándékként a negyvenes években – a házaspár a pénzeket egy éjjeliszekrény jobb hátsó lábában rejtette el. Senkinek sem beszéltek az aranypénzek létezéséről, egy napon viszont házkutatást tartani érkeztek a milicisták, és egyből megtalálták a pénzeket.
A témáról bővebben az Udvarhelyi Híradó csütörtöki, március 4-ei számában.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
szóljon hozzá!