
Ekkora tömegre kell számítani szerdán délután
Fotó: Haáz Vince
Ezerkétszáz egyetemista vesz részt idén az immár 25. alkalommal megszervezett Marosvásárhelyi Diáknapokon és Diákfesztiválon. Szerdán útlezárásokra kell számítani, a bulik a Maros-parton lesznek.
2024. május 21., 14:522024. május 21., 14:52
A Formula–1-es autóverseny a témája az idei, május 22–25. között megszervezett diáknapoknak, amelyen 32 egyetemista csapat méri össze ügyességét.
A diáksereget felvonultató esemény java része, a sportvetélkedők és az esti koncertek is a Maros-parton lesznek, de azért a marosvásárhelyiek is találkozhatnak a színes csapatokkal. Többek között szerdán, amikor
Ez azt jelenti, hogy szerdán 17 órakor gyülekeznek az egyetemisták vár mellett, majd a Bernády-szobortól indulnak és végigvonulva a Vársétányon, elérik a bentlakások környékét. A felvonulás idejére a Vársétányt, az Avram Iancu és Victor Babeș utcákat, valamint a Nicolae Grigorescu utca egy részét lezárják.
A diáknapok részeként a Maros-parton megszervezett esti koncerteken bárki részt vehet,
Lesz egy kisebb technosátor is, ennek környékén reggelig lehet szórakozni.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!