
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Péntek délután, a tanórák után vakáció kezdődik a tanulók számára a tanügyminisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
2024. október 25., 10:172024. október 25., 10:17
2024. október 25., 10:212024. október 25., 10:21
A következő modul november 4-én kezdődik és december 20-áig tart. A 2024–2025-ös tanév struktúrája szerint a tanítási időszakok a következők:
2024. szeptember 9. és október 25. között;
2024. november 4. és december 20. között;
2025. január 8. és február 7., február 14. vagy február 21. között (a megyei tanfelügyelőségek döntésének megfelelően);
2025. február 17., február 24. vagy március 3. (a megyei tanfelügyelőségek döntése szerint) és április 17. között;
2025. április 28. és június 20. között.
Vakációk a következő időszakokban lesznek:
2024. október 26. és november 3. között;
2024. december 21. és 2025. január 7. között;
egy hét a 2025. február 10. és március 2. közötti időszakban, a megyei tanfelügyelőségek döntése szerint (a székelyföldi megyékben február 21-től március 2-ig);
2025. április 18. és 27. között;
2025. június 21. és szeptember 7. között.
Az Iskola másként hetet és a zöldhetet a 2024. szeptember 9. és 2025. május 30. közötti periódusban – de eltérő modulokban – kell megszervezni – írja az Agerpres hírügynökség az oktatási minisztérium által közzétett tanévszerkezetet feldolgozva. Az erre szánt, egyenként ötnapos időszakról a tanintézetek döntenek.

Az egyhetes őszi vakáció is beleesik az október 21. és november 3. közötti időintervallumba, amelyre vonatkozóan hétfőn délben közzétette kéthetes időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
szóljon hozzá!