Hirdetés
Hirdetés

Kevesebben szorulnak ellátásra, ám szinte mind kritikus vagy súlyos állapotban vannak

• Infografika: Tóth Szilárd

• Infografika: Tóth Szilárd

Száz alá csökkent múlt hét eleje óta a Hargita megyei kórházakban ápolt koronavírus-fertőzöttek száma, azok viszont, akik továbbra is ellátásra szorulnak, többnyire kritikus vagy súlyos állapotban vannak. A visszaesés Maros megyében is érezhető.

Iszlai Katalin

Simon Virág

2021. december 02., 11:102021. december 02., 11:10

2021. december 03., 11:102021. december 03., 11:10

Felére csökkent az elmúlt héten a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma Hargita megyében: míg november 23-án 199 pácienst ápoltak a térség egészségügyi intézményeiben, szerdára 99-re csökkent ez az érték. Maros megyében szintén enyhült a járványhelyzet: a múlt heti 399 helyett szerdán már csak 214 beteget kezeltek a kórházakban.

Hargita megyei helyzet

A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a múlt keddi 71 helyett már csak 30 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak szerdán, de közülük mindössze ketten tapasztaltak középsúlyos tüneteket, a többiek súlyos vagy kritikus állapotban vannak – tudtuk meg Kiss Edit sajtószóvivőtől. Hozzátette:

az intézmény Covid intenzív terápiás (ATI) osztálya a múlt héthez hasonlóan ezúttal sincs tele, a tíz ágyból mindössze kettő volt foglalt.

A beutalt 30 beteg közül 22-en szorultak oxigénnel történő légzéstámogatásra. A kórházba beutaltak 77 százaléka nincs beoltva.

Hirdetés

A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban a november 23-ai 68-hoz képest szintén jóval kevesebb, 32 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek szerdán Zörgő Noémi sajtószóvivő elmondása szerint. Mint részletezte, az összes páciens középsúlyos vagy súlyos állapotban van, az osztályokon 22-en szorulnak oxigénnel történő légzéstámogatásra. Az intenzív osztály ebben az intézményben sincs tele, a tíz hely közül öt foglalt, három beteget intubáltak.

Koronavírus-fertőzötteket ugyanakkor már csak a kórház öt osztályán ápolnak, az ATI-n kívül a kardiológián, a fizioterápián, illetve a fertőző- és a tüdőgyógyászati osztályokon.

A beutalt fertőzöttek száma a Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban is csökkent, a múlt heti 27 helyett szerdán 15 igazoltan koronavírusos személyt kezeltek az intézményben, az intenzív osztályon négy személyt ápoltak, hármat közülük intubáltak – számolt be megkeresésünkre Fülöp Enikő kórházmenedzser. Hozzátette: egy középsúlyos tüneteket tapasztaló betegen kívül mindenki súlyos vagy kritikus állapotban van, oxigénes légzéstámogatásban 14-en részesülnek.

Maros megyei tapasztalatok

Érezhetően lecsökkent a kórházi ápolásra szoruló koronavírusos betegek száma Maros megyében is. Ezt támasztják alá a Maros Megyei Klinikai Kórházból szerdán kapott adatok is, amelyek szerint

a 182 koronavírusos betegeknek fenntartott ágyból csak 56 volt foglalt (egy héttel korábban a megyei kórházban még 122 beteget ápoltak).

A kórházban tíz intenzív terápiás ágyban kezeltek eddig koronavírusos betegeket, hosszú hetek óta mindenik foglalt volt, szerdára viszont egy ágy megüresedett.

• Infografika: Tóth Szilárd Galéria

• Infografika: Tóth Szilárd

Korábban egyébként a kórház igazgatója arról beszélt lapunknak, hogy mindig először a közepes és súlyos állapotban levő betegek száma csökken, majd azoké, akik életveszélyes helyzetben vannak, így intenzív terápiás ellátásra szorulnak. Mint kifejtette, a fertőzöttségi mutatók jelentős csökkenése után akár egy hónap is eltelhet, amíg az intenzív terápián üresek maradnak a koronavírusos személyek számára fenntartott ágyak.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 02., hétfő

Ez ám a fejlődés! Tizennégy év után ismét iható a csapvíz a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren

Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.

Ez ám a fejlődés! Tizennégy év után ismét iható a csapvíz a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren
Hirdetés
2026. február 02., hétfő

A következő fagyos éjszakára figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.

A következő fagyos éjszakára figyelmeztetnek
2026. február 02., hétfő

Késsel fenyegetőzött egy bentlakásos fiatal, földre teperték a csendőrök – videóval

Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.

Késsel fenyegetőzött egy bentlakásos fiatal, földre teperték a csendőrök – videóval
2026. február 02., hétfő

A Hargita megyei hegyimentők kapták a legtöbb riasztást

Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.

A Hargita megyei hegyimentők kapták a legtöbb riasztást
Hirdetés
2026. február 02., hétfő

Lecsapott a tél a fővárosra és az ország déli részére – fotók

Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.

Lecsapott a tél a fővárosra és az ország déli részére – fotók
2026. február 02., hétfő

Konkrét összegeket tettek közzé, hogy mennyivel egészítenék ki a nyugdíjakat

Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.

Konkrét összegeket tettek közzé, hogy mennyivel egészítenék ki a nyugdíjakat
Hirdetés
2026. február 02., hétfő

Közelednek az álláspontok, de még nem mondtak le a tiltakozási tervekről az egészségügyben

Noha történtek már előrelépések a Sanitas szakszervezet és az egészségügyi minisztérium között zajló tárgyalásokon, az érdekvédelmi tömörülés még nem mondott le a tiltakozási terveiről.

Közelednek az álláspontok, de még nem mondtak le a tiltakozási tervekről az egészségügyben
2026. február 01., vasárnap

Életbe lépett a jogszabály: nem fizetik többé a betegszabadság első napját

Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.

Életbe lépett a jogszabály: nem fizetik többé a betegszabadság első napját
2026. február 01., vasárnap

Földrengéssel indult a február

A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Földrengéssel indult a február
Földrengéssel indult a február
2026. február 01., vasárnap

Földrengéssel indult a február

Hirdetés