
Kalákában is dolgoztak a Várféle megépítésén
Fotó: Beliczay László
Történelmi bemutatóval és csatával, vívóversennyel, koncerttel és egyéb tematikus programokkal készülnek a hétvégére Nagygalambfalván, ahol a részben kalákában felépített Várféle nevet kapó építményt avatják fel. Ez egyébként az egykor a domboldalon álló vár elképzelt mása.
2023. május 18., 14:242023. május 18., 14:24
2023. május 18., 15:582023. május 18., 15:58
Az esemény megnyitóját szombaton délelőtt tíz órától tartják, ahol a kulturális programok mellett köszöntőbeszédek is elhangzanak. Ezt követően történelmi bemutatót tartanak délben, majd vívóverseny kezdődik.
Este hét órától Mika koncertezik, majd közös máglyagyújtással zárják a napot. Vasárnap, szintén délelőtt tíz órától szabadtéri programok lesznek a helyszínen:
Ezek a programok délután hat óráig tartanak. Az istentisztelet délelőtt tizenegy órakor kezdődik.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!