
Kell az eső...
Fotó: Haáz Vince
Közzétette kéthetes, május 5–18. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. Lehűlés jön, de látni a végét is.
2025. május 05., 13:242025. május 05., 13:24
2025. május 05., 13:342025. május 05., 13:34
Erdélyben a hét elején átlagosan 24 fokig melegszik fel napközben a levegő hőmérséklete, aztán ez fokozatosan csökkenni fog, a hét végén már csak 14–16 fokos csúcsok várhatók a meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint. Keddre virradóan még enyhe lesz a hajnal, átlagosan 10 fokig esik vissza a hőmérséklet, de ez is változni fog a hétvége felé, amikor már csak 3–5 fokos minimumok várhatók.
A második héten felmelegedés következik, a jelzett kéthetes időszak vége felé ismét 20 fok körüli (19–21) csúcsértékek várhatók, a minimumok pedig 7–9 fok körül alakulnak.
A hegyekben a hasonló tendencia várható: fokozatos lehűlés a következő hét elejéig, amikor napközben legfeljebb csak 3–5 fok lesz, éjszakánként pedig fagyni fog (mínusz 3, mínusz 1 fok lehet). A második héten itt is felmelegedés jön, a jelzett időszak utolsó napjain már 10–11 fok lesz napközben, éjszakánként pedig 3–5 Celsius-fok. Csapadék minden nap lehet, nagyobb valószínűséggel május 9-éig.

Viharos időjárásra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat 25 megyére, köztük a székelyföldiekre is.
Az egyre hatékonyabb szolgáltatói védelem mellett is fontos, hogy tudatosak maradjunk, és felismerjük a csalások árulkodó jeleit – hívja fel a figyelmet a magyarországi Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a mobilszámok hamisításával kapcsolatban.
Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
szóljon hozzá!