
Tágasabb, korszerűbb lesz a Pitypang óvoda a felújítás után
Fotó: Gergely Imre
Párhuzamosan zajlik Gyergyószentmiklóson a Csodavilág napközi és a Pitypang óvoda Virág negyedi egységének teljes felújítása. Ha minden jól megy, a napközisek az új tanév kezdetétől, az ovisok már akár júniustól beköltözhetnek megújult otthonukba.
2020. április 16., 11:032020. április 16., 11:03
2020. április 16., 11:042020. április 16., 11:04
Lassan öt éve, hogy nekikezdtek a gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcai napközi teljes felújításának, és az eredetileg tervezett költség több, mint kétszeresénél tartanak. Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere bízik abban, hogy most már nem jön közbe semmi váratlan akadály, és ősszel visszaköltözhetnek ide a gyerekek.
Ezután újabb pénzügyi forráshoz jutottak, és a tetőtér beépítésének kezdték el. Azután kezdtek jelentkezni a problémák, kiderült, hogy az épület nem bírná el a födémet, a falakat is meg kellett erősíteni, de alapot is meg kellett erősíteni, mivel – mint kiderült, ez a ház egy része alól hiányzott. Közben a kivitelező is jelezte, hogy a megváltozott helyzet miatt nem folytatja a munkát, új céget kellett találni, amelyik befejezheti a munkát. Most azonban úgy látszik, rendbe jöttek a dolgok.
– közölte szerdai helyszíni sajtótájékoztatóján Gyergyószentmiklós polgármestere. A kérdőjelek most a finanszírozásnál merülnek fel, mivel eredetileg kevesebb, mint 1 millió lejes költséggel számoltak, de a költségek meg fogják haladni a 2 millió lejt is. A következő hónapokban ezért 400 ezer lejt kell erre átcsoportosítson az önkormányzat. Ha megtörténik a munkálat átadása, hat napközis csoport költözhet vissza egy teljesen megújult és a mai elvárásoknak mindenben megfelelő épületbe, amely modern konyhával, előadóteremmel, elkülönítő helyiséggel nyílhat újra.
A közel öt éve tartó átépítés és felújítás a végéhez közeledik a Csodavilág napköziben
Fotó: Gergely Imre
A Virág negyed 51-es számú tömbháza földszintjén a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége koordinálásával és a Bethlen Gábor Alap finanszírozásával zajlik a Pitypang óvoda ottani egységének teljes felújítása.
A tömbház szomszédos helyiségeiben korábban az egészségügyi igazgatóság helyi kirendeltsége működött, amely ennek egy kisebb részébe húzódott össze és így 170 négyzetméterrel növekedhetett meg az óvoda alapterülete.
Amint a fejlesztést koordináló Csibi Zsuzsánna, a Kós Károly iskola aligazgatója elmondta, amellett, hogy új berendezést és didaktikai eszközöket kap az intézmény, a helyiségek is tágasabbak lesznek, helyet tudnak adni egy külön logopédusi szobának is. A munkálattal május végére végez a kivitelező, de hogy mikor költözhetnek be a gyerekek, az már a járványügyi intézkedéseken múlik. Nagy Zoltán polgármester azt mondta, amint a Pitypang óvodánál végeznek, a munkások a Csillagszem napközihez vonulnak át, így következhet annak a teljes felújítása, átalakítása, szintén a Bethlen Gábor Alap finanszírozásával.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás