
Fotó: Haáz Vince
Jelentős hőmérséklet-ingadozások várhatók a következő két hétben, csapadékra a hét elején, majd február 12-e után lehet számítani – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) február 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzése alapján.
2024. február 05., 18:072024. február 05., 18:07
A hétfőn közzétett prognózis szerint Erdélyben február 12-éig a nappali csúcsértékek regionális átlaga 9 és 16 Celsius-fok között alakul. Ezt követően lehűl az idő, a jövő hét végén alig 2–3 fok körüli maximumokra lehet számítani.
Csapadék Erdélyben hétfőn és kedden, majd február 13. után várható.
A hegyekben is enyhe idő várható ezen a héten, 3 és 8 fok közötti csúcsértékekkel, illetve mínusz 2 és plusz 2 fok közötti minimumokkal. Jövő héttől lehűl az idő, a maximumok 4 fok körül alakulnak, éjszaka mínusz 10 fok is lehet. Csapadékra ennek a hétnek az első felében, majd 12-e után lehet számítani.

Tavaszosan indult a január, aztán a hónap második felére megérkeztek a keményebb mínuszok is. A hétvégén még borongósabb arcát mutatja a tél, ám jövő hét elején melegfront éri el az országot, ami tavaszias hőmérsékleti értékeket eredményez.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
szóljon hozzá!