
A szerdai címzetes vizsgára 1198 pedagógus-jelölt jelentkezett be Maros megyében, de végül 990-en jelentek meg
Fotó: Freepik
Összesen 217 címzetes tanári állást hirdettek meg idén Maros megyében, ebből 182 teljes, 35 pedig részleges állás. 136 címzetes helyet a városi iskolákban és 46-ot vidéki tanintézményekben hirdettek meg. Nem meglepő, hogy idén is hatalmas a verseny a magyar tanítói állásokért, két állásra összesen 46-an pályáztak.
2024. július 17., 19:372024. július 17., 19:37
A szerdai címzetes pedagógusi vizsgára 1198-an jelentkeztek Maros megyében, a pedagógusjelöltek között csak 201 olyan van, aki idén fejezte be tanulmányait. Végül 990-en jelentek meg a szerda délelőtti vizsgán, ahol minden rendben zajlott.
A nagy hőség ellenére senki sem lett rosszul, pedig a pedagógusok Marosvásárhely öt vizsgaközpontjában négy órán keresztül írtak. Sőt, a kisdedóvóknál még egy félórával többet egy hibakiigazítás miatt.
– tudtuk meg Antal Levente Mihálytól, Maros megye főtanfelügyelő-helyettesétől.
Legtöbben az óvónői állásokra pályáztak a megyében, összesen 192-en – közülük 44-en végeztek idén – a 11 meghirdetett helyre. Sokan jelentkeztek a megye tanítói állásaira is, hiszen a 16 meghirdetett helyre 162 jelölt pályázott – közülük 34-en diplomáztak 2024-ben.
Van még kilenc helyettesítői hely is a magyar tagozatos tanítók számára, ezek 1-2 éves időszakra szólnak, vagy valaki által foglalt helyek – tudtuk meg az adatokat Antal Levente Mihálytól.
Van még kilenc helyettesítő tanári hely is a Maros megyei magyar tagozatos tanítóknak
Fotó: Veres Nándor
Sok jelentkező volt még a testnevelőtanári állásokra is, hiszen mindössze három címzetes helyet hirdettek meg, amelyre 120 jelentkező volt, közülük 35-en idén végeztek.
Helyettesítőként legkevesebb ötöst kell kapniuk a vizsgázóknak. Azok, akik elérik a megfelelő jegyet, de nem kapnak helyet, foglalhatnak a tanév során, ha szabadulnak fel helyek.
Az első eredményeket július 23-án, majd az óvás utáni eredményeket július 31-én teszik közzé. A helyek elosztása augusztus 1-6. között történik.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!