
Augusztus közepére elkészítenék a bölcsődét
Fotó: Daczó-Hodor Barna
Már a tetőszerkezetén dolgoznak annak a kézdivásárhelyi bölcsődének, melynek alapkövét bő két hónapja tették le. Emellett az új óvodaépület is befejezés előtt áll és a nyujtódi iskola teljes körű felújításával is jól haladnak. A részletekbe Szilveszter Szabolcs alpolgármester avatta be lapunkat.
2023. május 29., 18:412023. május 29., 18:41
A 2021-ben elindított bölcsőde-program keretében épülő, negyven gyerek befogadására alkalmas bölcsőde építésével az ütemterv szerint haladnak, jelentette ki megkeresésünkre Szilveszter Szabolcs.
„A tetőszerkezetet fejezik be, majd a tűzfalak és a tető következik. A héten befejezik az ivóvíz-és szennyvízvezeték elhelyezését, a fő gázvezetékre való rácsatlakozás ügye is jól alakul.
Úgy vélem, június közepére már szerkezetkészen áll majd az épület. Látványosan, megfelelő ütemben haladnak a munkával, a jelek szerint augusztusban elkészülnek” – nyugtázta. Hozzátette, az említettek mellett a bejáratnál helyet kapó zsiráf elhelyezéséhez szükséges alapot is kiöntötték.
A Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség támogatásával
„A fürdők csempézése is megtörtént, az önterülő gumi-járófelület kiöntése van még hátra a két emeleten, mondhatni, onnan már kivonulófélben van az építő” – jelentette ki. Hozzátette, a játszótérelemek és a bútorzat megrendelését és elhelyezését követően ősszel reményeik szerint az új épületben indulhat az oktatás.
Jól haladnak a nyujtódi Jakabos Ödön Általános Iskolánál a Regionális Operatív Program által támogatott, az energetikai hatékonyság növelését célzó projekttel is.
– sorolta.
Nyár végére befejezik a nyujtódi iskola felújítását
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata
Hozzátette, régi épületről lévén szó, nem képezte a pályázat részét a tető újjáalakítása, ám azt az önkormányzat önrészből finanszírozta. „Nyár végére befejezik a felújítást, remélhetőleg az őszi iskolakezdésre át lehet venni a munkát” – összegzett az elöljáró.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
Házkutatást tartottak hétfőn Maros megyében egy 2021 és 2026 között történt többszörös sikkasztás ügyében, amely során 136 ezer lejjel károsítottak meg egy állami intézményt – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
szóljon hozzá!