
Augusztus közepére elkészítenék a bölcsődét
Fotó: Daczó-Hodor Barna
Már a tetőszerkezetén dolgoznak annak a kézdivásárhelyi bölcsődének, melynek alapkövét bő két hónapja tették le. Emellett az új óvodaépület is befejezés előtt áll és a nyujtódi iskola teljes körű felújításával is jól haladnak. A részletekbe Szilveszter Szabolcs alpolgármester avatta be lapunkat.
2023. május 29., 18:412023. május 29., 18:41
A 2021-ben elindított bölcsőde-program keretében épülő, negyven gyerek befogadására alkalmas bölcsőde építésével az ütemterv szerint haladnak, jelentette ki megkeresésünkre Szilveszter Szabolcs.
„A tetőszerkezetet fejezik be, majd a tűzfalak és a tető következik. A héten befejezik az ivóvíz-és szennyvízvezeték elhelyezését, a fő gázvezetékre való rácsatlakozás ügye is jól alakul.
Úgy vélem, június közepére már szerkezetkészen áll majd az épület. Látványosan, megfelelő ütemben haladnak a munkával, a jelek szerint augusztusban elkészülnek” – nyugtázta. Hozzátette, az említettek mellett a bejáratnál helyet kapó zsiráf elhelyezéséhez szükséges alapot is kiöntötték.
A Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség támogatásával
„A fürdők csempézése is megtörtént, az önterülő gumi-járófelület kiöntése van még hátra a két emeleten, mondhatni, onnan már kivonulófélben van az építő” – jelentette ki. Hozzátette, a játszótérelemek és a bútorzat megrendelését és elhelyezését követően ősszel reményeik szerint az új épületben indulhat az oktatás.
Jól haladnak a nyujtódi Jakabos Ödön Általános Iskolánál a Regionális Operatív Program által támogatott, az energetikai hatékonyság növelését célzó projekttel is.
– sorolta.
Nyár végére befejezik a nyujtódi iskola felújítását
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata
Hozzátette, régi épületről lévén szó, nem képezte a pályázat részét a tető újjáalakítása, ám azt az önkormányzat önrészből finanszírozta. „Nyár végére befejezik a felújítást, remélhetőleg az őszi iskolakezdésre át lehet venni a munkát” – összegzett az elöljáró.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
szóljon hozzá!