
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Hóviharokra, a szél erősödésére és havazásra figyelmeztető narancssárga, illetve sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
2023. február 04., 15:142023. február 04., 15:14
Ezek szerint szombat 20 órától vasárnap 20 óráig a Dél-Kárpátokban 1800 méter fölött másodfokú (narancssárga jelzésű) riasztás lesz érvényben. Az érintett térségekben a szél sebessége elérheti a 90-100 kilométert óránként. A másodfokú riasztás Hunyad, Fehér, Szeben, Gorj, Vâlcea, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Konstanca és Tulcea megyére terjed ki.
Emellett szombat 11 órától vasárnap 20 óráig elsőfokú (sárga jelzésű) riasztás van érvényben valamennyi megye hegyvidékein. Az előrejelzések szerint az érintett térségekben
Mérsékelt havazás és a látótávolság csökkenése várható. A Dél- és a Nyugati-Kárpátokban a 20-25 centiméteres friss hóréteg képződhet – ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
Szombat 11 órától vasárnap 6 óráig elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztás lesz érvényben Bánságban, Körösvidéken és Erdély nyugati részében. A légmozgás sebessége elérheti az 50-70 kilométert óránként,
Az elsőfokú szélriasztás Szatmár, Bihar, Máramaros, Beszterce-Naszód, Kolozs, Maros, Hargita, Kovászna, Fehér, Szeben, Brassó, Temes, Hunyad, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Konstanca, Tulcea, Călăraşi, Ialomiţa, Prahova, Buzău, Brăila, Vrancea, Galac, Bákó, Neamţ, Suceava és Vaslui megyére terjed ki.
Majdnem másfélszer annyi cégfeloszlatás történt az első negyedévben Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint a múlt év azonos időszakában. A három megyéből kettőben a cégfelfüggesztések, -törlések, de az új bejegyzések száma is nőtt.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
szóljon hozzá!