
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Hóviharokra, a szél erősödésére és havazásra figyelmeztető narancssárga, illetve sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
2023. február 04., 15:142023. február 04., 15:14
Ezek szerint szombat 20 órától vasárnap 20 óráig a Dél-Kárpátokban 1800 méter fölött másodfokú (narancssárga jelzésű) riasztás lesz érvényben. Az érintett térségekben a szél sebessége elérheti a 90-100 kilométert óránként. A másodfokú riasztás Hunyad, Fehér, Szeben, Gorj, Vâlcea, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Konstanca és Tulcea megyére terjed ki.
Emellett szombat 11 órától vasárnap 20 óráig elsőfokú (sárga jelzésű) riasztás van érvényben valamennyi megye hegyvidékein. Az előrejelzések szerint az érintett térségekben
Mérsékelt havazás és a látótávolság csökkenése várható. A Dél- és a Nyugati-Kárpátokban a 20-25 centiméteres friss hóréteg képződhet – ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
Szombat 11 órától vasárnap 6 óráig elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztás lesz érvényben Bánságban, Körösvidéken és Erdély nyugati részében. A légmozgás sebessége elérheti az 50-70 kilométert óránként,
Az elsőfokú szélriasztás Szatmár, Bihar, Máramaros, Beszterce-Naszód, Kolozs, Maros, Hargita, Kovászna, Fehér, Szeben, Brassó, Temes, Hunyad, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Konstanca, Tulcea, Călăraşi, Ialomiţa, Prahova, Buzău, Brăila, Vrancea, Galac, Bákó, Neamţ, Suceava és Vaslui megyére terjed ki.
Fagypont alá csökkent a hőmérséklet több székelyföldi településen, Csíkszeredában és környékén mínusz 6 fok alatti értékeket mértek hétfő hajnalban.
Elbocsátásoktól tartva a 10 százalékos költségcsökkentést előíró kormányrendelet módosítását kéri a Sanitas. Egyelőre nincs szó elbocsátásokról, de a szakszervezet Hargita megyei vezetője szerint ennek a lehetőségét is szeretnék megszüntetni.
Hétfőn egy washingtoni szövetségi bíróság előtt vád alá helyezik Cole Allent, aki szombaton a Donald Trump amerikai elnök részvételével tartott gálavacsora helyszínén tüzet nyitott.
Magyar Péter szerdán Brüsszelbe utazik és informális egyeztetést folytat az Európai Bizottság elnökével az uniós források hazahozataláról. Ezt a Tisza Párt elnöke vasárnap közölte Facebook-oldalán.
„Tolvajok azok, akik kizsákmányolják a föld forrásait, véres háborúkat vívnak, vagy a rosszat táplálják bármilyen formában, és nem tesznek mást mint elrabolják mindannyiunktól a béke és nyugalom jövőjét.”
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
Több fát is kidöntött az erős szél vasárnap Marosvásárhelyen, a tűzoltókat három helyszínre riasztották. Maroshévízen egy fa az áramvezetékekre zuhant, ezért a tűzoltók mellett az áramszolgáltató munkatársai is a helyszínre vonultak.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tűzszerészei robbanótöltetet találtak a Tulcea megyei Luncavița és Văcăreni térségében becsapódott drónmaradványokban – számolt be vasárnap a védelmi minisztérium.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
szóljon hozzá!