Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
A Sepsiszentgyörgy önkormányzata által kezdeményezett Lábbusz-programmal továbbra is arra biztatják a családokat, hogy a tanulók gyalog járjanak iskolába. A kezdeményezés 2021-ben indult, azóta naponta átlagosan 130 gyerek csatlakozik a járatokhoz, akiket minden reggel önkéntesek várnak a gyűjtőpontokban, és elkísérik őket az iskolákba. A második évfordulót május 17-én, szerdán reggel a város főterén kis ünnepséggel tették emlékezetesebbé.
2023. május 17., 14:252023. május 17., 14:25
A tanulókat és az önkéntes kísérőket a Sepsi-SIC kabalája, Elek Kakas és a Sepsi OSK macija fogadta, számos egyéb meglepetés mellett. Antal Árpád András polgármester megköszönte a kitartást, a program sikerességére szánt időt, energiát a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt.
A Kondor Ágota és Székely Kincső helyi önkormányzati képviselők által felügyelt program rövid időn belül vált népszerűvé, a résztvevő tanulók, kísérők és az útvonalak számának folyamatos növekedése is ezt igazolja – ráadásul
Idén az útvonalak száma hétről tízre emelkedett, összesen több mint tizenhárom kilométert fednek le, és a város hét iskolájába juthatnak el a tanulók. A program működéséhez naponta legkevesebb tizennyolc önkéntes kísérőre van szükség. A szervezők továbbra is biztatják a lakókat, hogy akinek lehetősége van, vállalja ezt a feladatot.
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
„A Lábbusz születésnapján egy magyarországi küldöttség is részt vett, akik tapasztalatcserére érkeztek. Büszke vagyok rá, hogy
és tanulni akarnak tőlünk. Úgy gondolom, Sepsiszentgyörgynek ritka példás közössége van, hiszen a kísérők nap mint nap erőfeszítést tesznek azért, hogy a program jól működjön” – mondta Székely Kincső, a program koordinátora.
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
Ebben a tanévben összesen több mint kilencszáz önkéntes járult hozzá a Lábbusz-program működéséhez a szülők és a pedagógusok mellett, huszonkilenc intézmény és szervezet munkatársai csatlakoztak a járatokhoz. Azok a felnőttek, akik jelentkeznének önkéntes kísérőnek, a 0744 830 819-es telefonszámon vagy a kincso.szekely@sepsi.ro e-mail-címen megtehetik.
Rendkívül népszerű a sepsiszentgyörgyi önkormányzat Lábbusz nevű programja, ennek mintájára Székelyudvarhelyen is meghonosítanák az önkéntes programot, amellyel gyalogosan kísérik a kisiskolásokat a tanintézetekhez.
Sepsiszentgyörgy, Székelyudvarhely és Nyárádszereda után Csíkszeredában is elindítják a lábbuszprogramot november 2-tól, amelynek célja, hogy az elemi iskolások gyalog járjanak iskolába biztonságos, szervezett körülmények között.
Három útvonalon negyven gyermekkel indult el a lábbusz program Nyárádszeredában. A Maros megyei kisvárosban a sepsiszentgyörgyi jó példát szeretnék meghonosítani, és ezzel csökkenteni az autós forgalmat a városközponti iskola környékén.
Közösségi élmény kicsiknek és nagyoknak egyaránt – talán így lehetne leginkább leírni a Székelyudvarhelyi Művelődési Ház által, a polgármesteri hivatal támogatásával, sepsiszentgyörgyi minta alapján indított Lábbuszprogram elnevezésű kezdeményezést.
Hatvanmillió lejből újítják fel a Csíkszentmártoni Korai Fejlesztő és Rehabilitációs Központot. Hargita Megye Tanácsa és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház partnerségben pályázott európai uniós és kormányforrásokra.
Idén 23 Hargita megyei templom és műemlék felújítására, restaurálására biztosít 1,6 millió lejt Hargita Megye Tanácsa – soron kívüli ülést tartottak pénteken.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9187 lej volt májusban, 228 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.
szóljon hozzá!