
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
A Sepsiszentgyörgy önkormányzata által kezdeményezett Lábbusz-programmal továbbra is arra biztatják a családokat, hogy a tanulók gyalog járjanak iskolába. A kezdeményezés 2021-ben indult, azóta naponta átlagosan 130 gyerek csatlakozik a járatokhoz, akiket minden reggel önkéntesek várnak a gyűjtőpontokban, és elkísérik őket az iskolákba. A második évfordulót május 17-én, szerdán reggel a város főterén kis ünnepséggel tették emlékezetesebbé.
2023. május 17., 14:252023. május 17., 14:25
A tanulókat és az önkéntes kísérőket a Sepsi-SIC kabalája, Elek Kakas és a Sepsi OSK macija fogadta, számos egyéb meglepetés mellett. Antal Árpád András polgármester megköszönte a kitartást, a program sikerességére szánt időt, energiát a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt.
A Kondor Ágota és Székely Kincső helyi önkormányzati képviselők által felügyelt program rövid időn belül vált népszerűvé, a résztvevő tanulók, kísérők és az útvonalak számának folyamatos növekedése is ezt igazolja – ráadásul
Idén az útvonalak száma hétről tízre emelkedett, összesen több mint tizenhárom kilométert fednek le, és a város hét iskolájába juthatnak el a tanulók. A program működéséhez naponta legkevesebb tizennyolc önkéntes kísérőre van szükség. A szervezők továbbra is biztatják a lakókat, hogy akinek lehetősége van, vállalja ezt a feladatot.
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
„A Lábbusz születésnapján egy magyarországi küldöttség is részt vett, akik tapasztalatcserére érkeztek. Büszke vagyok rá, hogy
és tanulni akarnak tőlünk. Úgy gondolom, Sepsiszentgyörgynek ritka példás közössége van, hiszen a kísérők nap mint nap erőfeszítést tesznek azért, hogy a program jól működjön” – mondta Székely Kincső, a program koordinátora.
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
Ebben a tanévben összesen több mint kilencszáz önkéntes járult hozzá a Lábbusz-program működéséhez a szülők és a pedagógusok mellett, huszonkilenc intézmény és szervezet munkatársai csatlakoztak a járatokhoz. Azok a felnőttek, akik jelentkeznének önkéntes kísérőnek, a 0744 830 819-es telefonszámon vagy a kincso.szekely@sepsi.ro e-mail-címen megtehetik.

Rendkívül népszerű a sepsiszentgyörgyi önkormányzat Lábbusz nevű programja, ennek mintájára Székelyudvarhelyen is meghonosítanák az önkéntes programot, amellyel gyalogosan kísérik a kisiskolásokat a tanintézetekhez.

Sepsiszentgyörgy, Székelyudvarhely és Nyárádszereda után Csíkszeredában is elindítják a lábbuszprogramot november 2-tól, amelynek célja, hogy az elemi iskolások gyalog járjanak iskolába biztonságos, szervezett körülmények között.

Három útvonalon negyven gyermekkel indult el a lábbusz program Nyárádszeredában. A Maros megyei kisvárosban a sepsiszentgyörgyi jó példát szeretnék meghonosítani, és ezzel csökkenteni az autós forgalmat a városközponti iskola környékén.

Közösségi élmény kicsiknek és nagyoknak egyaránt – talán így lehetne leginkább leírni a Székelyudvarhelyi Művelődési Ház által, a polgármesteri hivatal támogatásával, sepsiszentgyörgyi minta alapján indított Lábbuszprogram elnevezésű kezdeményezést.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!