Dolgozik a kivitelező a csíkszentkirályi tanuszoda építési területén, a létesítmény alapozása készül. A munkálatok hosszas késlekedés után kezdődtek el, jövő év végére kellene befejezni az építkezést.
2024. november 27., 17:252024. november 27., 17:25
Elkezdték a tanuszoda építését Csíkszentkirályon
Fotó: Pinti Attila
Dolgozik a kivitelező a csíkszentkirályi tanuszoda építési területén, a létesítmény alapozása készül. A munkálatok hosszas késlekedés után kezdődtek el, jövő év végére kellene befejezni az építkezést.
2024. november 27., 17:252024. november 27., 17:25
Elkezdték a tanuszoda építését Csíkszentkirályon
Fotó: Pinti Attila
Csíkszentkirály határában, a Borsáros-fürdő mellett most már nem egy üres, korábban csak a régészeti kutatások miatt felásott területet lát az ott elhaladó, hanem tényleges építőtelepet, ahol munkagépek dolgoznak a tanuszoda alapozásával.
A második csíkszéki tanuszoda építését hosszas várakozás előzte meg, és ez még azután is tartott, hogy a beruházást irányító Országos Beruházási Társaság (CNI) idén júliusban végre kiadta a munkálatok megkezdésére az utasítást. Azután viszont sem augusztusban, sem szeptemberben nem történt semmi változás, mert

Noha több mint egy éve kivitelezési szerződést írtak alá a csíkszentkirályi tanuszoda építésére, a munkálatokat csak most tudják elkezdeni. A bürokrácia mellett más okok is közrejátszottak ebben, és ezek között nem szerepel a pénzhiány.
Mint Székely Ernő polgármester kérdésünkre elmondta, a csíkszeredai vállalkozás a szerkezetépítésre kapott megbízást, most pedig az úszómedence alapozásához szükséges munkálatokat végzik, az ásás után több rétegben töltést tömörítenek, előkészítve a betonozást.
Fotó: Pinti Attila
Az önkormányzatnak az üzemeltetés mellett az ehhez szükséges közműellátást kell biztosítania, mivel a víz- és szennyvízhálózat, akárcsak a gázvezeték a közelben van, ezek csatlakoztatása nem lesz nehéz.
A meglévőnél nagyobb teljesítményre lesz szükség viszont az áramellátás terén, ezért egy új, megfelelő kapacitást biztosító transzformátor-állomást kell telepíteni, ennek engedélyeztetési eljárását elkezdték – tudtuk meg.
Fotó: Pinti Attila
A létesítmény az úszásoktatáson kívül szabadidős tevékenységeket is szolgál majd. Az építéshez 4888 négyzetméter területet biztosított a község. Parkoló, zöldövezet és járda is készül az épület körül.
A földszinti öltözők, mosdók mellett a beépített tetőtérben erőterem, tornaterem kap helyet öltözőkkel, mosdókkal a vendégek számára is, illetve egy 124 személyes lelátó. A beruházás értéke eléri a 23 millió lejt.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
1 hozzászólás