
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A 01101-es katonai egység tájékoztatása értelmében, hétfőn 11 óra és szerdán 20 óra között a Concordia – 19 program részeként intézmények közötti készenléti gyakorlatot tartanak a megyeszékhely közeli helyszíneken – tájékoztat közleményben Csíkszereda Polgármesteri Hivatala.
2019. október 07., 15:052019. október 07., 15:05
Mint írják, a gyakorlatok Csíkszereda nyugati területét érintik, az Olt jobb oldali partját, a 13A jelzésű országút közelében.
Mint arról már beszámoltunk, nagyszabású hadgyakorlat zajlik az elkövetkező napokban térségünkben. A kiképzések során alacsony repülési magasságban is fognak gyakorlatozni október 7–9. között Spartan repülőgépekkel, illetve október 8–9. között Sólyom repülőgépekkel a Gyergyószentmiklós–Csíkszereda–Sepsiszentgyörgy–Udvarhely útvonalon.
A gyakorlat forgatókönyve szerint kibernetikai támadás ér majd egy sörgyárat, amelynek következtében egy, több személyi sérülést és vegyi szennyezést okozó robbanás történik.

Katonai gyakorlat alacsony repülési magasságban Sepsiszentgyörgy területén – tájékoztat közleményben Sepsiszentgyörgy Önkormányzata.

Nagyszabású hadgyakorlatot tartanak a jövő héten Hargita és Kovászna megyében: a Concordia 19 nevű akció során hétfőtől vasárnapig mintegy 500 hatósági bevonásával szimulálnak különböző vészhelyzeteket a két megye több helyszínén, illetve a fővárosban is.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
1 hozzászólás