
Mesterlövészek figyeltek a magyar miniszterelnök szombati beszéde alatt
Fotó: Pinti Attila
Mesterlövész is készenlétben állt Orbán Viktor magyar miniszterelnök szombati tusványosi beszéde alatt – ez mindenképp újdonságnak számított a 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen és Diáktáborban.
2024. július 28., 16:142024. július 28., 16:14
2024. július 28., 16:162024. július 28., 16:16
Ami néhány évvel ezelőtt még elképzelhetetlennek tűnt, az 2024-re valósággá vált:
Erre egyébként Robert Fico szlovák miniszterelnök és Donald Trump volt amerikai elnök, jelenlegi elnökjelölt elleni merényletkísérletek miatt volt szükség. A szombati eseményt azonban semmilyen atrocitás nem zavarta meg,

A szlovák kormány nyitrabányai kormányülését követően meglőtték Robert Ficó miniszterelnököt, a helyi kutúrház előtt – számol be a szlovák Denník N portál alapján a hvg.hu. A kormányfőt a gyomrán és a mellkasán érte találat.

Donald Trumpot támadás érte Pennsylvania állambeli választási gyűlésén szombaton, a biztonsági személyzet és a hatóságok közbelépése után a republikánus elnökjelöltet védőgyűrűben vitték le a színpadról.
A tervezetthez képest amúgy sokkal gördülékenyebben zajlott az idei tusványosi diáktábor szombati napja, mint arra előzetesen számítani lehetett. A táborlakók biztonságáért ezúttal is egész héten a Dakota Security Service felelt. András Róbert, a vállalat ügyvezető igazgatója néhány gondolatot megosztott a Székelyhonnal.

Bár azt ígérte, hogy a tusványosi rendfenntartói jelenlét miatt nem fog a helyszínen demonstrálni, mégsem maradt otthon szombaton Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
„Szombaton kaptam egy információt, hogy Tusnádfürdőn tartózkodik Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) szervezet vezetője, és jön a tábor irányába.
– magyarázta.
Rákérdeztünk arra is, hogy milyen volt a teljes tábori hét rendezvénybiztosítási szempontból. „Az egyik legtöbb munkát igénylő előkészület volt idén a részünkről, viszont így a mi szempontunkból a legjobb eredménnyel záruló Tusványos volt. Péntek este volt a legzajosabb, de kirívó eset akkor sem történt” – összegzett András Róbert.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
szóljon hozzá!