
Fotó: Gergely Imre
Úgy kell gondolkodni, hogy amit ma megalkotunk, annak a következő generációk számára is meg kell legyen a gyümölcse – vallja Eigel Tibor, aki polgármesterjelöltként indul a gyergyószentmiklósi RMDSZ-előválasztáson.
2024. március 22., 12:212024. március 22., 12:21
2024. március 22., 12:322024. március 22., 12:32
Az emberek csak akkor juthatnak előre, ha segítő kezet nyújtanak egymásnak, meghallgatják egymást és együttműködnek. Ez egy egészségesen működő város feltétele is – mutatott rá péntek délelőtti sajtótájékoztatóján Eigel Tibor, aki Gyergyószentmiklós polgármestere lenne RMDSZ-színekben, amennyiben ő jön ki győztesen az előválasztáson.
Eigel bemutatkozásként elmondta, amellett, hogy Hargita Megye Tanácsának és az állami pénzügyi hivatal gyergyószentmiklósi kirendeltségének a tisztségviselője, számos más tisztséget is betölt, így a romániai Kolping Család alelnöke, a Szent György Lovagrend gyergyószentmiklósi vezetője és a Történelmi Vitézi Rend tagja.
– tette hozzá.

Lezárult a jelentkezési időszak az április 7-én sorra kerülő gyergyószentmiklósi RMDSZ előválasztásra. A határidőig három személy nyújtotta be jelentkezését a polgármesterjelöltségre, és 36-on szeretnének képviselőjelöltek lenni.
Mint kifejtette, szerinte
A vállalkozókkal, a képviselő-testülettel és az önkormányzati alkalmazottakkal való együttműködés hiánya oda vezetett, hogy jelenleg nincs meg a lehetőség a hatékony, gyors munkára. „Történtek ugyan előrelépések, de a munka teljesítése épphogy elégséges minősítést kapna egy középiskolai történelemórán is” – fogalmazott.
Fotó: Gergely Imre
Eigel Tibor szerint erre a megoldás a kereszténydemokrácia, a szolidaritás elvén működő városvezetés lehetne. Amennyiben elnyeri a választók bizalmát, a városban működő intézményekkel, vállalkozókkal, az RMDSZ-szel és a történelmi egyházakkal való együttműködés, egészséges munkaviszony kialakítása a célja,
Elképzelései vannak az egészségügy, a szociális ellátás, az ifjúsági politika, a kultúra és sport terén, ugyanakkor fontosnak tartja a turizmusban rejlő lehetőségek kiaknázását is. Szem előtt tartja az infrastrukturális beruházásokat és a gazdasági növekedés serkentését, így ipari parkot is létrehozna.
– jelentette ki a jelölt.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
2 hozzászólás